Legacy OS 4 “Mini”

Legacy OS 4 “Mini”

przez -
2 658
System operacyjny, systemy operacyjne

John Van Gaans ogłosił wydanie Legacy OS 4 “Mini”, System ten opiera się na dystrybucji Puppy Linux i przeznaczony jest na stare i słabsze komputery. Nowa wersja zastępuję nazwą TEENpup 2010 Mini Beta i przed aktualizacją zaleca się zrobienie kopii zapasowej ważnych danych. Znajdziemy w niej Firefox, Opera, Skype, Pidgin, Amarok, Javatunes, Osmo, Kontact, Digikam, FBreader, Foxit, Kpdf, Qcad, Kivio, Kolourpaint, Inkscape, Dia, JFdraw, Kiconedit, domyślne kodeki, Adobe Flashplayer 11, Java 1.6.0_30 i odtwarzacze multimediów.

  • FS1

    Czy w tych dystrybucjach dla słabszych komputerów zoptymalizowany jest tylko system czyli mniej ekeftów graficznych lub mniej zasobożerne środowisko graficzne, czy także programy jak Firefox czy Amorok jest jakoś przystosowany dla słabszych komputerów?

    • copyme

      Proponuję na starszej maszynie zainstalować raczej CentOS 5. Bardzo dobrze się skaluje na starszym sprzęcie z większą ilością RAMu. Niestety oprogramowania trochę mało i starsze wersje. Ale działa super. W 5.8 Dodali Firefox 10 ESR więc jeden z ważniejszych programów jest w miarę nowy. Jako fan KDE proponuję jednak instalację CentOS 5 z GNOME.