Lenovo ThinkPad X1 Hybrid

Lenovo ThinkPad X1 Hybrid

przez -
16 1348

Firma Lenovo ogłosiła nowy model laptopa – ThinkPad X1 Hybrid, który jest lekkim, biznesowym modelem o zadziwiającej mocy oraz niezwykłym czasie trzymania na baterii. Jednakże najciekawszą funkcją nowego modelu jest możliwość przełączania się za pomocą jednego przycisku pomiędzy dwoma systemami – Windowsem i Linuksem. Tryb ten został nazwany Instant Media Mode (IMM). Model zostanie pokazany na targach CES 2012 w Las Vegas.

Lenovo ThinkPad X1 Hybrid

ThinkPad X1 Hybrid posiada 13.3 calową matrycę LED o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, wybór pomiędzy procesorami Core i3, Core i5, Core i7 oraz do 8GB pamięci operacyjnej. Prócz tego zamontowano dyski SSD o pojemnościach 160 – 320GB. Posiada na swoim pokładzie system Windows, jednakże pozwala za jednym przyciśnięciem przełączyć się na system Linux, dzięki czemu bateria potrafi wytrzymać do 10 godzin.

IMM działa na dwurdzeniowym procesorze Qualcomm i ma dostęp do maksymalnie 16GB pamięci wewnętrznej. Można na nim oglądać filmy, słuchać muzyki, przeglądać zdjęcia lub internet.

Matryca w laptopie spełnia wymagania klasy biznesowej, posiadając wysoką rozdzielczość oraz Corning Gorilla Glass. Zamontowano tutaj także kamerę internetową z HD, mikrofon do rozmów wideo i dzwonienia. Procesor posiada technologię vPro3 ze zdalnym dostępem,dyski twarde są w pełni szyfrowane. Znajdziemy także czytnik linii papilarnych, głośniki Dolby Home Theater v4, port HDMI i eSATA, oraz technologię Intel Wireless Display (Intel WiDi) do strumieniowego przesyłania obrazu o rozdzielczości 1080p do telewizora lub projektora.

Pierwsze modele mają pojawić się w sprzedaży w drugim kwartale 2012 roku, a ich cena zaczynać się ma od 1,500 dolarów.