Leopard to nie potulny kotek

Leopard to nie potulny kotek

przez -
6 569
System operacyjny, systemy operacyjne

Najnowszy OS firmy Apple o nazwie MAC OS X 10.5 Leopard przy 2mln egzemplarzach sprzedanych po pierwszym miesiącu, przebił swojego poprzednika Tigera (OS X 10.4) o ponad 32%. Tak dobry wynik firma może zawdzięczać między innymi swojemu konkurentowi, którego najnowszy OS został ostatnio nazwany największym Światowym zawodem 2007 roku. Apple niewątpliwie odniosło sukces wydając nowego “kotka” na rynek i dzięki niemu przewiduje znaczący wzrost sprzedaży swoich notebooków i dużej różnorodności i-Produktów.

Według NPD, jednej z najbardziej respektowanych firm zajmujących się badaniem rynku, sprzedaż komputerów “jabłuszek” za listopad stanowi 12.2% amerykańskiego rynku sprzedaży pośredniej albo z e-sklepów. Jednocześnie listopadowy wynik niemalże podwaja wynik z stycznia 206 roku (6.59%).

NPD także wskazuje na fakt, iż tzw. rynek premium PC (powyżej $1000) jest osaczony przez Apple. Ponad 57% PC sprzedanych w listopadzie z tego segmentu komputery pochodzą od Apple (dla porównania w styczniu 2006 była to wartość prawie 18%). Skąd ten sukces? Na to pytanie trudno odpowiedzieć. Jedną z przyczyn wzrostu sprzedaży, może być p sukces iPhone i iPod, a także tym, że w cenie dwóch licencji dostajemy 5 licencji – jest to tzw. przyjazna rodzinie licencja.

Gwoli sprostowania i uściślenia: Leopard także się znalazł na liście zawodów. I w tym miejscu dziękuję uważnemu czytelników, że zwrócił uwagę na ten fakt.

Podobne artykuły

Mozilla Firefox 23

przez -
0 102
PHP

przez -
0 139