LFCS i LFCE – nowe certyfikaty od Linux Foundation

LFCS i LFCE – nowe certyfikaty od Linux Foundation

przez -
4 2444
Linux Foundation

Linux Foundation dodało dwa nowe certyfikaty do swojego portfolio: Linux Foundation Certified System Administrator i Linux Foundation Certified Engineer. LFCS jest przeznaczony jest dla osób z pierwszej linii wsparcia, w tym rozwiązywania problemów i ich analizy. Ma sprawdzić wiedzę zaawansowanego administratora systemu Linux, w tym: linię poleceń, przechowywanie danych i system plików, bezpieczeństwo systemu, skrypty i zarządzanie oprogramowaniem.

LFCE natomiast to ścieżka dla osób zajmujących się projektowaniem i implementacją architektur systemowych. Certyfikat ma sprawdzić wiedzę z zakresu Subject Matter Experts, w tym: administracja siecią, sieciowe systemy plików, usługi sieciowe, bezpieczeństwo sieciowe, zdalny dostęp, usługi HTTP, usługi email i kilka innych.

Egzaminy można odbyć w pełni zdalnie na systemach CentOS 6.4, openSUSE 13.1, Ubuntu 14.04, z zainstalowaną przeglądarką internetową Chrome lub Chromium. Przed przystąpieniem do egzaminu warto sprawdzić, czy nasz sprzęt spełnia wymagania: www.examslocal.com/ScheduleExam/Home/CompatibilityCheck.