LibreOffice nagrodzone przez włodarzy Guarulhos

LibreOffice nagrodzone przez włodarzy Guarulhos

przez -
7 522
LibreOffice

Władze brazylijskiego miasta Guarulhos uhonorowały projekt LibreOffice odznaczeniem “Technology for Citizens Best International Software”. Wyróżnienie nadano za istotne znaczenie projektu dla miejskiego programu społecznego. Ceremonia odbyła się z uczestnictwem Eliane Domingos, aktywistki TDF w brazylijskiej społeczności LibreOffice. Wolny pakiet biurowy jest częścią składową systemu Guarux, dystrybucji bazującej na Ubuntu, szeroko wykorzystywanej przez lokalny departament IT. Guarux stosowany jest przez wszystkie służby publiczne i przez “telecentros” –  ośrodki przynależne do lokalnych władz, których zadaniem jest zaznajamiać ubogich ludzi z nowymi technologiami i udostępniać im dostęp do Internetu.

Ta szczególna nagroda dla The Document Foundation, ponieważ ich działalność pokazuje jak ważny jest LibreOffice i wolne oprogramowanie w ogóle dla krajów wschodzących, gdzie konieczne jest szybkie załatanie luki w wiedzy. LibreOffice to droga ku wyeliminowaniu  ubóstwa i możliwość przeniesienia ludności do głównego nurtu informacyjnego” – powiedziała Eliane Domingos. “Dla mnie osobiście jest to zaszczyt, ponieważ jestem głęboko zaangażowana w promowanie LibreOffice jako wartościowego narzędzia dla Brazylijczyków

– konkluduje.

Burmistrz Guarulhos, Sebastião Almeida, przypomniał o roli publicznej administracji w ulepszaniu technologii: “Technologia ma sens tylko wtedy, gdy jej celem jest promocja obywateli, a misją publicznej administracji jest wprowadzać coraz więcej innowacji, aby życie obywateli mogło być szczęśliwsze i lepsze”, powiedział Almeida.

 • bala

  Boże, daj nam kiedyś takich samorządowców i posłów. Amen

  • quest

   Mamy w Katowicach czy Lublinie. A czołowym polskim przypadkiem jest Jaworzno, gdzie nie tylko urząd miasta wykorzystuje WiOO, ale także wszystkie placówki oświatowe są migrowane na Linuksa.

  • A co się dzieje w Lublinie bo mieszkam niedaleko a nie zorientowany jestem ;)

  • quest
 • I dobrze, niech ludzie wiedzą, że istnieją alternatywy w oprogramowaniu. Brak tej wiedzy jest widoczny szczególnie w Polsce.

  • Singel

   Szczególnie widać to było po zadaniu pytania w "Matura to bzdura" – co to jest Linux :)))

  • TomJ

   Matura to bzdura jest reżyserowana i wybierane są tylko te odpowiedzi co są śmieszne lub głupie. Duży procent poprawnych odpowiedzi nie trafia w ogóle to Internetu.