LightDM-KDE – faza testów

LightDM-KDE – faza testów

przez -
2 763
KDE

LightDM-KDE to prosty i użyteczny moduł do ustawień menadżera logowań LightDM. Wykorzystuje QML do projektowania interfejsu frontendu, wspiera konto gościa i obsługę motywów. Frontend KDE dla menedżera logowania LightDM jest już gotowy do testów na szeroką skalę. Prace nad nim trwają od kilku miesięcy. Dzisiaj David Edmundson udostępnił aktualizację frontendu KDE dla menedżera logowania LightDM, który jest już dostępny w Ubuntu oraz innych dystrybucjach.

LightDM-KDE można przetestować w trybie piaskownicy, przy użyciu polecenia lightdm --test-mode, które uruchamia zagnieżdżoną sesję Xephyr X, bez zakłócania normalnych procesów logowania. Sam LightDM został już dosyć dobrze przetestowany na wielu komputerach z Ubuntu. LightDM-KDE czeka jeszcze parę poprawek, które zostaną dodane w najbliższych tygodniach. Ma więc szanse dorównać, a nawet przewyższyć pod wieloma względami konkurenta – KDM.

2 Komentarze

  1. […] Edmundson poinformował o wydaniu LightDM-KDE 0.2, specjalnie przystosowanej wersji nowego menedżera logowania LightDM dla środowiska graficznego KDE. Aplikacja została oparta o bibliotekę liblightdm-qt, która jest wrapperem Qt dla biblioteki […]

Odpowiedz