LightZone dla Linuksa

LightZone dla Linuksa

przez -
0 974
LightZone

Właśnie ukazała się linuksowa wersja ciekawego edytora i przeglądarki zdjęć LightZone. Wersja dla Linuksa, w przeciwieństwie do wydań na Windows i Maca, oferowana jest za darmo, ale bez wsparcia technicznego. LightZone posiada wygodną i całkiem szybką przeglądarkę zdjęć, oraz zintegrowany z nią edytor z bardzo ciekawym interfejsem. Po prawej stronie okna programu widzimy historię wszystkich wykonanych na zdjęciu operacji, w których w każdej chwili możemy zmienić parametry, usunąć lub zmienić kolejność ich nakładania na obraz.

Dzięki temu mamy bardzo dużą swobodę w edycji zdjęć, nie musimy także obawiać się, że bezpowrotnie zniszczymy obrabianą grafikę. Jeśli zapiszemy obraz w wewnętrznym formacie aplikacji (LZN), to nie stracimy historii operacji po zamknięciu aplikacji. Prócz tego, program pozwala na proste tworzenie skryptów zawierających wykonaną przez nas sekwencję zmian i nakładanie ich na inne zdjęcia. Możemy także masowo konwertować je do zadanego formatu i jakości.

Aplikacja obsługuje aktualnie tylko formaty JPG, TIFF i PNG. Najnowsza wersja dostępna jest do pobrania ze strony producenta.