Linden Research porzuciło Desura dla Linuksa?

Linden Research porzuciło Desura dla Linuksa?

przez -
6 1377
Desura

Linden Research to firma zajmująca się rozwojem platformy do gier Desura. Od praktycznie samego początku dostępny był klient dla systemów Linux, a w styczniu 2012 roku uwolnioni źródła, dzięki czemu wiele osób mogło pomóc w rozwoju. Na początku lipca 2013 roku Linden Labs przejęło prawa do marki Desura. Od tamtego czasu kontynuowano dalszy rozwój, w tym pojawił się nowy widżet do zakupu gier. Dzisiaj natrafiliśmy na temat na forum: Is Linux client still developped?, w którym dwie osoby pytają się o możliwość pobrania klienta Desura na Linuksa.

Po dokładnym przeszukaniu całej strony nie znaleźliśmy takowej możliwości. Czyżby to znaczyło, że jedna z pierwszych platform cyfrowej dystrybucji gier na Linuksa, porzuciła obsługę tego systemu? Jest to o tyle dziwne, że na stronie nadal znajdują się ikony z grami pod pingwina i jest coraz więcej konkurentów: Steam, GOG.com, Lutris.

Podobne artykuły

6 Komentarze

 1. Z poziomu WWW można przełączyć się na przeglądanie gier Linuksowych. Może po prostu przestali rozwijać natywnego klienta? Możliwość pobrania klienta powinna być przy chęci instalacji gry (tj. siedzę teraz na pracowniczym Windows i kieruje mnie do klienta dla Windows, ale pewnie skieruje pod Linuksem do natywnego).

  W sumie – nigdy nie byłem zwolennikiem Desury, gdyż mało >dla mnie< interesujących gier, przy czym średnio troszczyli się tam o zależności (legendarne symlinki czy doinstalowanie paczki dla gier to standard), przy czym od dawna klient sam mi się zamykał przy przeglądaniu karty gry, co ostatecznie skłaniało mnie siłowo do przeglądania z poziomu www (wiele osób ma ten problem).

  • Przy próbie pobrania gry dostępnej dla Linuksa wyskakuje link do pobrania wersji klienta dla Windows.

  • No to chyba pozamiatane w takim razie.

   Oczywiście może to oznaczać np. dużą modernizację klienta Linuksowego i tymczasowe jego wycofanie. Niemniej to wyłącznie moja teoria spiskowa.

   W każdym razie coś jest tu pokrętne, bo klienta nie ma, za to z poziomu www jak najbardziej można wybrać Linuksa jako system i strona filtruje nam na podstawie tego gry.

   W każdym razie cieszę się, że nie dokonałem tam niedawno zakupu (w sumie chciałem, ale klient wywalał się tradycyjnie po wejściu w kartę gry i zniechęciło mnie to).

   Na miejscu OSWorld napisałbym maila z pytaniem co się dzieje. Normalnemu żuczkowi mogliby nie odpisać, ale jeśli OSW przedstawiliby się jako portal, to kto wie? :-)

   Zamiennie wszystko niedługo wróci na swoje miejsce.

Odpowiedz