Linksys WRT1900ACS z pełnym wsparciem dla OpenWrt

Linksys WRT1900ACS z pełnym wsparciem dla OpenWrt

przez -
3 3578
Router, sprzęt

Firma Belkin wprowadziła do sprzedaży nowy router – WRT1900ACS. Jest to nowsza wersja znanego wszystkim modelu Linksys WRT1900AC, jednakże tym razem z wieloma nowościami. Na początek warto wspomnieć o specyfikacji. Dodano nowy dwurdzeniowy układ Marvell Armada 385 o taktowaniu 1.6GHz, a także zwiększono ilość pamięci operacyjnej do 512MB. Wbudowany dysk twardy pozostał bez zmian i wynosi 128 MB. Drugą ważną nowością jest pełna obsługa systemu OpenWrt, która była zapowiada wraz z premierą starszego modelu.

Prócz tego znajdziemy obsługę standardu 802.11ac, 4 gigabitowe porty LAN, gigabitowy port WAN, eSATA/USB 2.0 i USB 3.0. Cenę nowego modelu ustalono na 230 dolarów.

3 Komentarze

  1. Szybkie pytanie: Dlaczego aż 30W to musi zużywać?

    I w ogóle ile prądu musi zużywać router, by sprawnie działał z OpenWRT? Miałem z tym systemem dwie przygody, żadna z nich nie zakończyła się szczęśliwie.
    Rzekomo wspierany D-Link nie mógł uruchomić karty Wi-fi, bo nie miał urządzenia LED-a, którego obsługa była wkompilowana.

    TP-Link WR-1043ND, niby również wspierany, a transfer danych na pendrive zarówno przez FTP jak i Samba o wiele gorszy niż na pierwotnym oprogramowaniu, w ogóle nie nadawało się to do szybkiego przerzucania niewielkich plików. Różnicę czuć było mniej więcej tak jak w starych komputerach, w których można było wyłączyć kontrolerowi dyskowemu DMA.

Odpowiedz