Outlast

Jeden z najlepszych horrorów na przestrzeni ostatnich lat doczeka się w przyszłym tygodniu aktualizacji na platformie Steam. Zawiera ona między innymi długo wyczekiwane wsparcie dla Mac OS i Linuksa.

Outlast to produkcja z gatunku survival, splatająca ze sobą elementy znane z przygodówek i gier akcji. Fabuła gry ma miejsce w opuszczonym zakładzie psychiatrycznym zlokalizowanym na pustkowiu w górach Colorado. Podczas prac związanych z jego ponownym otwarciem przez lokalnego potentata – Murkoff Corporation – wychodzi na jaw, że jest on wciąż zamieszkany. Z czasem okazuje się, że nieproszeni lokatorzy nie są jedynym sekretem jaki skrywa w sobie szpital.

Mroczne zagadki stara się rozwiązać młody dziennikarz Miles Upshur. Pismak przedostaje się do środka nie spodziewając się, że wkracza właśnie w niebezpieczny świat nielegalnych eksperymentów medycznych i przerażających okultystycznych rytuałów. Zanim jednak uświadomi sobie konsekwencje swojej decyzji, będzie musiał stoczyć walkę o własne życie.

Red Barrels pracuje jednocześnie nad Outlast 2 – kontynuacją gry, którą zapowiedziano w październiku zeszłego roku. Według nieoficjalnych informacji premiera drugiej części ma odbyć się równolegle na wszystkich systemach (Windows, Mac i Linuksie).

1 komentarz

Odpowiedz