Linuksowe repozytorium firm i specjalistów

Linuksowe repozytorium firm i specjalistów

przez -
0 574

Linuksowe repozytorium firm i specjalistów to serwis internetowy, który powstał w celu ułatwienia komunikacji pomiędzy osobami i firmami specjalizującymi się w zagadnieniach dotyczących systemu Linux a ich potencjalnymi klientami z pobliskiego miasta czy regionu.

Poszukujesz specjalisty, który skonfiguruje Linuksa w Twojej firmie? A może jesteś użytkownikiem innego systemu i chciałbyś wypróbować Linuksa pod okiem specjalisty? Skorzystaj z naszej wyszukiwarki i znajdź fachowców w swoim mieście.

Nie znalazłeś specjalisty, który spełniałby Twoje wymagania? Zamieść ogłoszenie w naszym serwisie. Być może ktoś szybko na nie odpowie.

Jesteś przedstawicielem firmy lub specjalistą z dziedziny Wolnego Oprogramowania i systemów Linux? Zarejestruj się w serwisie i uzupełnij swój profil. Możesz także obserwować najnowsze ogłoszenia za pośrednictwem naszych kanałów RSS.

Stowarzyszenie Linux Profesjonalny jest organizacją założoną w celu popularyzacji oprogramowania Open Source z ukierunkowaniem na zastosowania w biznesie. Stowarzyszenie corocznie organizuje Kongres Linuksa Profesjonalnego – konferencję poświęconą obecnej i przyszłej pozycji Linuksa na polskim rynku rozwiązań informatycznych oraz przeprowadza badania z tym związane.
System operacyjny Linux przeszedł długą drogę – od amatorskiego projektu, po rozwiązanie w pełni profesjonalne, stosowane w korporacjach, administracji czy największych na świecie serwisach internetowych i portalach, a także – co niezwykle ważne – w milionach domów czy małych firm.

W Polsce rynek profesjonalnych rozwiązań linuksowych właśnie się rozwija. Nadszedł odpowiedni czas, aby zainwestować w jego rozwój w naszym kraju, aby wiedza o profesjonalnych rozwiązaniach linuksowych stała się powszechna.
Głównym zadaniem SLP jest:

  1. zrzeszenie producentów Linuksa, firm produkujących oprogramowanie lub sprzęt, wspierających rozwój zarówno samego systemu jak i sprzętu oraz oprogramowania Open Source, firm oferujących usługi związane z Linuksem
  2. szeroko pojęty marketing i lobbing profesjonalnych rozwiązań dla Linuksa i Open Source wśród grup potencjalnych klientów
  3. organizacja konferencji, szkoleń i upowszechnianie wiedzy na temat profesjonalnych zastosowań Linuksa
  4. organizacja praktycznych pokazów zastosowania rozwiązań linuksowych w biznesie
  5. reprezentowanie członków Stowarzyszenia, ich potrzeb i opinii w kontaktach z mediami, władzami samorządowymi i państwowymi
  6. ułatwianie wzajemnego kontaktu pomiędzy członkami Stowarzyszenia
  7. pełnienie funkcji doradczej dla firm zainteresowanych zastosowaniem profesjonalnych rozwiązań linuksowych
  8. badanie rynku i potrzeb firm oraz klientów w zakresie profesjonalnych rozwiązań opartych na Linuksie
  9. prowadzenie komunikacji wśród członków i przedsiębiorstw zainteresowanych rozwiązaniami linuksowymi

Zgodnie ze Statutem Stowarzyszenia, jego członkami mogą być osoby fizyczne, których praca i działalność związana jest z Linuksem oraz oprogramowaniem Open Source oraz przedsiębiorstwa jako członkowie wspierający.

Źródło: linuxpro.org.pl.

Brak komentarzy

Odpowiedz