Linus Torvalds blokuje łatki od dewelopera Kaya Sieversa

Linus Torvalds blokuje łatki od dewelopera Kaya Sieversa

przez -
3 1304
Linux Tux

Linus Torvalds, lider jądra Linux, zablokował wszystkie przychodzące łatki od dewelopera systemd, udev i GummibootKaya Sieversa. Powodem blokady są nienaprawione przez programistę błędy w kodzie systemd i jądra Linux, które powodują spore problemy w działaniu. Chodzi głównie o polecenie debug, które działa jednocześnie na jądrze oraz systemd, powodując czasami zawieszanie się systemów. Kay Sievers miał zająć się naprawieniem tego błędu, a zaczął pouczać innych, aby naprawiali swoje, co bardzo zdenerwowało Linusa.

Okazuje się także, że to już nie pierwsza wpadka dewelopera:

This has been going on for *years*, and doesn’t seem to be getting any better […] But I’m not willing to merge something where the maintainer is known to not care about bugs and regressions and then forces people in other projects to fix their project. Because I am *not* willing to take patches from people who don’t clean up after their problems, and don’t admit that it’s their problem to fix.

3 Komentarze

  1. Niestety wielu programistów Open Source podąża tą ścieżką. Twórca GUI do 7-zip’a ma taką właśnie ideę: Robię po swojemu niech twórcy wszystkich aplikacji się dostosują (chodzi mi o podgląd). Dobrze, że w OS są wszystkiego odpowiedniki.

Odpowiedz