Linus Torvalds wściekły na najnowsze wydanie jądra Linux

Linus Torvalds wściekły na najnowsze wydanie jądra Linux

przez -
29 2364
Linux Tux

Linus Torvalds jest oburzony na wielkość jądra Linux 3.10-RC5, które nie tak dawno zostało upublicznione na serwerach. Okazuje się, że jest ono o wiele większe, aniżeli RC4 i do tego nie sposób zliczyć zmian, jakich dokonano pomiędzy tak małymi wydaniami. Linus dał do zrozumienia deweloperom, że jeżeli nie poprawią jakości nadsyłanego kodu, to niech lepiej idą się podszkolić, zanim wezmą się za coś, co ich przerasta.

Guys, guys, guys. I’m going to have to start cursing again unless you stop sending me non-critical stuff. So the next pull request I get that has “cleanups” or just pointless churn, I’m going to call you guys out on, and try to come up with new ways to insult you, your mother, and your deceased pet hamster.

So don’t do it. Send me just fixes to serious problems. Ok?

Torvalds ma po prostu dość tego, w jaki sposób deweloperzy traktują kod, który piszą. Jest on niedopracowany, pełno w nim śmieci, a przez dużą ilość kodu, rozrasta się niepotrzebnie jądro. Ponad połowa wielkości jądra Linux to sterowniki, a druga połowa to różnego rodzaju podsystemy.