Linus Torvalds testuje KDE i od razu padają słowa krytyki

Linus Torvalds testuje KDE i od razu padają słowa krytyki

przez -
38 1002
Linus Torvalds

Linus Torvalds po wielu latach absencji postanowił znowu spróbować środowiska KDE. Należy tutaj na początku przypomnieć, że przez wiele lat był zagorzałym zwolennikiem GNOME, ale po wydaniu GNOME 3.0, przesiadł się na Xfce i ostro skrytykował idee Gnome 3. W rok później Linus i Miguel de Icaza skrytykowali linuksowe pulpity za nieudolność, złe zarządzanie oraz głupotę twórców. Wracając do obecnej sytuacji, w pierwszym akapicie gani twórców za wygląd podobny do kreskówek, a także denerwującą kontrolę widżetów i plasmoidów przy pomocy myszy.

Dodatkowo część opcji konfiguracyjnych jest wręcz dziwna. Np. po co na pulpicie jest możliwość obrotu widżetów o dowolny kąt? Po tych całych manewrach pulpit wyglądał, jak pijany członek bractwa piwnego. Na koniec stwierdzenie, że wróci jednak do tego nudnego domyślnego ułożenia.

W kilku serwisach stwierdzono, że Linus przesiada się na KDE, ale nigdzie nie jest to opisane. Nie wiadomo, co ze środowiskiem Xfce, ale można tylko czekać na dalsze informacje.