Linux dla PS3

Linux dla PS3

przez -
4 343
Linux Tux

Jest już nowa wersja niezwykle ciekawego systemu Yellow Dog Linux oznaczonego numerkiem 6.0, który doskonale sprawdza się na platformach Sony PS3, Apple G4/G5 i IBM System P (JS2x, 510, 520, 540).

System ten bazuje na wolnej modyfikacji Red Hat Enterprise Linux – CentOS. Twórcy systemu Yellow Dog Linux, Terra Soft, postanowili wykorzystać, dające ogromne możliwości dla systemów operacyjnych, dziewięć rdzeni taktowanych zegarem 3.2 GHz procesora Cell.

Dystrybucja ta jest przeznaczona głównie do użytku domowego i zawiera zestaw najpopularniejszych aplikacji użytkowych. System korzysta także z powłoki graficznej Enlightenment DR17, co daje ogromne możliwości w konfiguracji interfejsu systemu. Mimo że większość aplikacji jest zapożyczona z CentOS, znaleźć można także oprogramowanie z Fedory 7. Jest także wsparcie dla kontrolerów gier Sixaxis oraz połączenia internetowego poprzez telefon komórkowy.

Mimo że zakończono prace nad systemem, obrazy płyt dostępne będą dopiero pod koniec miesiąca. Nie jest to niestety darmowa dystrybucja. Więcej informacji znajdziemy tutaj.

  • Bomba! Linux potrafi wszystko! :)

  • Michał Olber

    Taaa, ale cena jest załamująca. Za cały pakiet dla PS3 trzeba dać, aż $50, co w przeliczeniu na nasze daje prawie 170 zł . Za takiego linuksa to ja dziękuję. Jakby cena oscylowała w granicach kosztów produkcji i wysyłki, to jeszcze bym się zgodził, jakby miał PS3 oczywiście :0

  • w porównaniu do ceny windowsa i tak jest to niska cena :) a windows na ps3 nie pójdzie :]

  • Pingback: News :: Linux dla PS3 | Wszystko o linuksie i wolnym oprogramowaniu()