Linux dla PS3

Linux dla PS3

przez -
4 444
Linux Tux

Jest już nowa wersja niezwykle ciekawego systemu Yellow Dog Linux oznaczonego numerkiem 6.0, który doskonale sprawdza się na platformach Sony PS3, Apple G4/G5 i IBM System P (JS2x, 510, 520, 540).

System ten bazuje na wolnej modyfikacji Red Hat Enterprise Linux – CentOS. Twórcy systemu Yellow Dog Linux, Terra Soft, postanowili wykorzystać, dające ogromne możliwości dla systemów operacyjnych, dziewięć rdzeni taktowanych zegarem 3.2 GHz procesora Cell.

Dystrybucja ta jest przeznaczona głównie do użytku domowego i zawiera zestaw najpopularniejszych aplikacji użytkowych. System korzysta także z powłoki graficznej Enlightenment DR17, co daje ogromne możliwości w konfiguracji interfejsu systemu. Mimo że większość aplikacji jest zapożyczona z CentOS, znaleźć można także oprogramowanie z Fedory 7. Jest także wsparcie dla kontrolerów gier Sixaxis oraz połączenia internetowego poprzez telefon komórkowy.

Mimo że zakończono prace nad systemem, obrazy płyt dostępne będą dopiero pod koniec miesiąca. Nie jest to niestety darmowa dystrybucja. Więcej informacji znajdziemy tutaj.