Linux i Open Source w biznesie

Linux i Open Source w biznesie

przez -
0 1079
Linux Tux

6 kwietnia 2006 r. w warszawskim hotelu InterContinental odbędzie się II Kongres Linuksa Profesjonalnego „Linux w biznesie”. Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Linux Profesjonalny (SLP, www.linuxpro.org.pl) przy współpracy firm HP, Novell i Oracle. Patronat medialny nad wydarzeniem objął tygodnik Computerworld oraz dziennik Rzeczpospolita. Strategicznymi partnerami Stowarzyszenia Linuksa Profesjonalnego są firmy HP, Novell i Oracle, które zdecydowały się na najwyższy, „platynowy” program wspierania Stowarzyszenia. Pozyskane fundusze zostały przeznaczone na organizację II Kongresu „Linux w Biznesie” oraz realizację pierwszych w Polsce profesjonalnych badań zastosowania Linuksa i oprogramowania Open Source w działalności komercyjnej.

„Wsparcie udzielone Stowarzyszeniu Linux Profesjonalny przez liderów światowego i polskiego rynku teleinformatycznego – HP, Novell i Oracle – jest jasnym sygnałem, że rynek linuksowy w naszym kraju szybko zyskuje na znaczeniu” – skomentował porozumienie o współpracy Stanisław M. Stanuch, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Linux Profesjonalny.

Prezentacja wyników badań, przeprowadzonych w marcu br. przez Pentor przy wsparciu tygodnika Computerworld na bazie ankietowania 2000 średnich i dużych przedsiębiorstw znajdujących się na liście Rzeczpospolita 2000, będzie jednym z ważnych punktów II Kongresu SLP. Badania pokazują, że polskie firmy – podobnie jak wcześniej zagraniczne – coraz chętniej korzystają z oprogramowania linuksowego i Open Source. Pełne wyniki zostaną zaprezentowane 6 kwietnia br. na Kongresie.

„Z wstępnych analiz ankiet wynika, że polskie firmy w ocenie rozwiązań linuksowych nie różnią się specjalnie od amerykańskich czy zachodnioeuropejskich firm” – uważa Stanisław M. Stanuch. „Świadczy to o tym, że potrafimy doskonale ocenić jakość, dobre i złe strony różnych rozwiązań i nie boimy się ich wdrażać w życie. To bardzo dobra wiadomość dla producentów oprogramowania i sprzętu linuksowego i świetny prognostyk na przyszłość”

Szczegółowe informacje o II Kongresie Linuksa Profesjonalnego „ Linux w biznesie” można znaleźć na stronie www.linuxpro.org.pl/kongres.

Brak komentarzy

Odpowiedz