Linux Mint 10 “LXDE”

Linux Mint 10 “LXDE”

przez -
11 1315
Linux Mint

Clement Lefebvre poinformował o wydaniu systemu Linux Mint 10 “LXDE”. Wydanie to opiera się o systemu Ubuntu 10.10 i działa pod kontrolą jądra 2.6.35 oraz serwera graficznego Xorg 7.5. Domyślnym środowiskiem graficznym w tym wydaniu jest LXDE. Zmiany jakie zaszły w tej wersji, skupiają się głównie na aktualizacji oprogramowania oraz kilku poprawkach w wyglądzie systemu.

Poprawiona została obsługa Menadżera Oprogramowania (Software Manager). Poprawiono wyświetlanie dostępnych aplikacji, zostały lepiej uporządkowane oraz dodano lepszej jakości ikony.

Zaktualizowano również Adobe Flash “Square”. Działa on poprawnie dla systemu 32 bitowego oraz 64 bitowego.

Podobne artykuły

 • Klaudia

  Moim zdaniem jest to najbardziej dopracowany linuks jakiego znam:)

 • Greg

  OpenSUSE i Fedora też są dopracowane. Ubuntu tylko posysa.

 • djarr

  a i niech sobie posysa – pokorne ciele, dwie krowy ssie (jak mówi przysłowie).

  Z jednej strony mamy Boga a z drugiej Proroka

 • @Greg

  A powiedz mi, dlaczego uważasz, że Ubuntu posysa?

  Dam prosty przykład dlaczego tak nie jest. Obsługa kamer w Linuksie, to dość cienki temat, szczególnie dla ludzi, którzy często gadają. Otóż pod Fedora 14 nie byłem w stanie uruchomić żadnej pod Skype bez większego kombinowania. Ale i ono czasem nie dawało rady. Tylko Cheese dobrze obsługiwał owe urządzenia.

  Ubuntu 10.10, podłączenie kamery, zainstalowanie Skype i wszystko działa bez żadnego problemu :) Oczywiście jest kilka kamer, które i pod Ubuntu i pod Windows nie potrafią się uruchomić, ale to już wina producenta :P

 • Greg

  Super argument! Ubuntu jest super bo działa tobie kamerka. Czemu Ubuntu posysa? Wprowadza zmiany bez słuchania opinii społeczności. Stara się być jak Apple i jego Mac OS. Narzuca swoje rozwiązania, nie nadaje się do firm z racji wiecznych aktualizacji, posiada niedopracowane zależności w systemie, trafia sporo aplikacji , które nie są stabilne.

  System taki nadaje się dla nowiciusza co nie wie co to linux. Ludzie co myślą wybiorą Debiana lub pochodne Red Hata,

 • Dałem tylko prosty przykład. Poza tym, jak jesteś adminem i w firmie stawiasz system to robisz jedną najważniejszą rzecz – stawiasz własne repo i nim zarządzasz. Dzięki temu masz pełną kontrolę nad tym, co można instalować i kiedy pojawią się aktualizacje. Resztę sam wydedukuj.

  Drugim ważnym elementem jest obsługa sprzętu. Dużo producentów robi sterowniki dla Canonical, bo oni prą z tym do przodu, jeżeli chodzi o dostępność na sprzęcie. Dobrym przykładem niech będzie Dell oraz System76. HP natomiast oferuje SUSE w niektórych komputerach.

  Debian natomiast ma dziwną i durną politykę robienia z jądra kastrata, przez co potem trzeba się sporo namęczyć, aby jakiś sprzęt zadziałał.

  Oczywiście pomysły i innowacje Marka są podobne do aspiracji Steve Jobsa, ale Canonical nie patentuje durnot, jak robi to Apple. Canonical jest np. zaangażowane w rozwój X Input, o czym pisaliśmy w listopadzie:
  http://thecamels.org/2010/11/27/implementacja-mul
  Do tego Ubuntu, podobnie jak Red Hat ma wsparcie techniczne, z tym że Red Hata możesz używać, dopiero po wykupieniu pomocy technicznej, natomiast Ubuntu możesz sobie wypróbować i dopiero wykupić.

 • Greg

  Debian natomiast ma dziwną i durną politykę robienia z jądra kastrata, przez co potem trzeba się sporo namęczyć, aby jakiś sprzęt zadziałał.

  Chyba nigdy nie korzystałeś z Debiana… :|

  Drugim ważnym elementem jest obsługa sprzętu. Dużo producentów robi sterowniki dla Canonical.

  Dla Red Hata również i to więcej niż dla Canonical. Nie mówiąc o tym, że do jądra więcej wniósł Red Hat (jak nie najwięcej) niż Canonical.

  Ubuntu jest dla ułomnych ludzi co klikają i nie znają Linuksa. Jak poznasz Linuksa troszeczkę bardziej to zaczniesz z niego korzystać a nie jak teraz z Windows 7 :)

 • Linux Mint to bardzo dobre distro. Cieszę się że wkońcu wydaki 10 z Lxde :). Pozdrawiam i zapraszam na mojego bloga :).

 • @Greg

  Idąc Twoim tokiem rozumowania, to Linux by nigdy nie zagościł na desktopach.

  Akurat instaluję ludziom Ubuntu i Fedora. W obu korzystam z graficznych i konsolowych rozwiązań. Oba się sprawdzają równie dobrze. Powiedz mi teraz, po co mam się bawić w kombinowanie w konsoli, jak np. takie narzędzie Ubuntu Tweak robi 90% pracy za mnie :)

 • Pingback: Linux Mint 11 „LXDE” | OSWorld.pl()

 • Pingback: Linux Mint 11 "LXDE" - Linux mint, centos, ubuntu - OSWorld.pl - mały świat wielkich systemów!()