Linux Mint

Clement Lefebvre ogłosił wydanie Linux Mint 17.3 o kodowej nazwie Rosa. Dodano jądro Linux 3.19, MDM 2.0 oraz środowisko graficzne Cinnamon 2.8, które wniosło sporo nowości.

Udoskonalono repozytoria oprogramowania, które otrzymały sporo serwerów lustrzanych na całym świecie. Poprawiono także ich stabilność oraz szybkość działania. Narzędzie Źródła Oprogramowania wykrywa naszą lokalizację i testuje najszybszy serwer w okolicy, poczynając od naszego kraju, a kończąc na sąsiadach. Deweloperzy dodali także testowanie poprawnego działania i kompatybilność repozytorium PPA.

Linux Mint 17.3

Menedżer aktualizacji sprawdza od teraz serwery lustrzane w poszukiwaniu nieprawidłowości w działaniu. Informuje nas o braku aktualizacji, przestrzega przed niebezpiecznymi repozytoriami oraz pokazuje informację o najszybszych serwerach. Lokalna pamięć podręczna jest aktualizowana co 30 minut.

Menedżer Sterowników także został udoskonalony. Dodano automatyczne odświeżanie pamięci podręcznej, przed szukaniem nowych sterowników, a także przygotowywane raporty poinstalacyjne. Pojawiło się sortowanie sterowników po ich statusie, a sam program informuje nas, czy oprogramowanie posiada otwarty kod, czy zamknięty.

Z reszt zmian warto wymienić:

 • Przeprojektowano ekran powitalny
 • Dodano LibreOffice 5, Orca Screen Reader, Inxi, Nemo-preview i OpenVPN
 • Poprawiono problem z hibernacją, podczas wykorzystywania szyfrowania katalogu domowego
 • Dodano sporo nowych tapet

Podobne artykuły

4 Komentarze

  • „To upgrade from Linux Mint 17, 17.1 or 17.2, please wait for a few days
   while we release a new version of the Update Manager to you. In the
   meantime, you do not need to download or to reinstall anything. We’ll
   make announcements next week when this is ready.”
   To jest informacja z oficjalnej strony. Radzą poczekać kilka dni i pojawią się odpowiednie powiadomienia w systemie :-)

 1. Linux Mint, po za Debianem to najlepszy system z tej rodziny. Płynnie działa, szybko, stabilnie i bierze to co dobre jest w Ubuntu- PPA. LMDE2 niestety już nie jest tak fajne jak wcześniejsza generacja, ale to i tak świetny system. Bardziej zaawansowane osoby wybiorą z czasem Manjaro, Antergos, Debian lub Fedorę.

Odpowiedz