Linux Mint 201109 “Debian GNOME” i “Debian Xfce”

Linux Mint 201109 “Debian GNOME” i “Debian Xfce”

przez -
4 503
Linux Mint

Wydano dwie wersje Linux Mint Debian Edition, systemów które bazują na Debianie i są dystrybucjami ciągłymi. Do wyboru mamy dwa środowiska graficzne: GNOME lub Xfce, zarówno na architektury 32, jak i 64 bitowe. Warto zaznaczyć, iż LMDE nie jest kompatybilny z Ubuntu. Oba systemy dostępne są w postaci płyt Live DVD.

Oba wydania zawierają wszystkie cechy Linux Mint 11 oraz dodatkowo ulepszony instalator w postaci wariantów klawiatury, lokalizacji, naprawionych błędów i UUID w fstab. Zaktualizowano paczki, dedykowanie Menedżerowi Aktualizacji i dostępnym repozytoriom. Poprawiono kompatybilność tematów GTK2/GTK3.

Aby zapewnić kompatybilność z procesorami bez wsparcia PAE, 32 bitowa wersja Linux Mint Debian posiada domyślnie jądro z architektury 486, co powoduje, że nie ma wsparcia SMP. Jednym słowem nie jest możliwe wykrycie więcej, niż jednego procesora i rdzenia na raz. Jeżeli zatem ktoś posiada wielordzeniowy procesor lub płytę główną obsługującą wiele procesorów, zalecane jest użycie jądra 686-PAE i zrestartowanie komputera.