Linux Mint 5.0

Linux Mint 5.0

przez -
0 818
Linux Mint

W Internecie dostępna jest już dystrybucja Linux Mint 5.0, która bazuje na popularnym systemie Ubuntu 8.04. Celem projektu jest stworzenie przyjaznego i prostego systemu dla zwykłego użytkownika. Wersja 5.0 przynosi przede wszystkim lepszą wydajność systemu. Programiści zmniejszyli zapotrzebowanie systemu na pamięć oraz usprawnili kompatybilność z wytycznymi GNOME Human Interface Guidelines.

Poprawkom uległo również samo GNOME. Z ciekawszych zmian można wymienić nowe usprawnienia jakie pojawiły się w takich aplikacjach jak mintMenu, mintUpdate i mintInstall.

mintMenu

Już w mintMenu mamy możilwość odinstalowania zbędnego nam programu. System sam zadba o usunięcie zależności między paczkami. Instalacja nowego oprogramowania jest również prosta.

mintInstall

W systemie znajdziemy również więcej wersji językowych, pojawiły się zmiany w takich programach jak Transmission, Rhythmbox, Brasero oraz serwerze dźwięku PulseAudio.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie linuxmint.com. Zachęcamy również do przeczytania artykułu Linux Mint – alternatywa dla Ubuntu.

Brak komentarzy

Odpowiedz