Linux Mint – nowości

Linux Mint – nowości

przez -
8 873
Linux Mint

Clement Lefebvre ogłosił nazwę kodową przyszłego wydania systemu Linux Mint 13, która brzmieć będzie “Maya”. Nazwa została wybrana z kilku przyczyn: jest to imię córki założyciela, cywilizacji Majów, fikcyjnej postaci Maya Toitovna z trylogii Mars autorstwa Kima Stanleya, oraz postaci z niemieckich kreskówek Maya the Bee. Linux Mint 13 pojawi się pod koniec maja i będzie posiadał MATE 1.2 oraz XBMC.

Ogłoszono także zakończenie wspierania systemu Linux Mint 10, który nie będzie już otrzymywał żadnych poprawek bezpieczeństwa i aktualizacji.

Clement Lefebvre nawiązał również współpracę z CompuLab, firmą która zajmuje się produkowaniem gotowych zestawów komputerowych FitPC3. Będą one posiadały najprawdopodobniej zainstalowany Linux Mint 12 z MATE 1,2 i XBMC, a także logo dystrybucji. Nowa seria komputerów będzie zwana mintBox, a najważniejsi deweloperzy Linux Minta otrzymają takie jednostki na wyposażenie.

Na koniec warto wspomnieć o dodaniu kolejnej wyszukiwarki do listy już domyślnie obecnych. Po rozmowach z Yahoo, projekt doszedł do porozumienia i najpewniej wyszukiwarka Yahoo! stanie się oficjalną w wydaniach LMDE i Linux Mint 13, na terenie krajów: Niemiec, Kanady, USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Hiszpanii i Włoch. Z decyzją trzeba będzie jednak poczekać do czasu zakończenia rozmów z Google. Partnerstwo z DuckDuckGo oczywiście nadal będzie utrzymywane.