Linux na komputerach mainframe IBM System z

Linux na komputerach mainframe IBM System z

przez -
0 768
IBM - logo

Novell poinformował o udostępnieniu pakietu startowego SUSE Linux Enterprise Server Starter System for System z. Jest to wstępnie skompilowany system serwerowy, dzięki któremu można łatwo i szybko zacząć korzystać z systemu SUSE Linux Enterprise Server na komputerach mainframe serii IBM System z. System startowy uwalnia administratorów m.in, od konieczności wyszukiwania dostępu sieciowego do mediów instalacyjnych.

Starter System for System z został opracowany przez Sine Nomine Associates na zlecenie firmy Novell. Zawiera on narzędzia do administrowania i konfiguracyjne pozwalające łatwo przygotować serwer instalacyjny i znacznie uprościć cały proces instalowania systemu Linux na komputerach mainframe. System startowy nie wymaga od administratorów wiedzy specjalistycznej, znacznie przyspiesza więc rozpoczęcie oceny systemu Linux w środowisku System z. Możliwość wykorzystania SUSE Linux Enterprise Server na komputerach mainframe to z jednej strony olbrzymia redukcja wydatków na oprogramowanie, a z drugiej – dostęp do setek nowych, niedrogich aplikacji przygotowanych dla maszyn System z.

Chętnie skorzystamy z możliwości użycia SUSE Linux Enterprise Server Starter System for System z w naszym środowisku mainframe, mówi Mike Walter, menedżer ds. systemów z/VM w Hewitt Associates. Do niedawna nie było prostej metody instalowania systemu SUSE Linux Enterprise Server na komputerach mainframe za pomocą działających w trybie natywnym narzędzi z/VM. Nowe narzędzie pozwala łatwiej i szybciej wypróbować SUSE Linux Enterprise Server for System z i sięgnąć po korzyści z ekonomiczności i niezawodności Linuksa w środowisku mainframe.

Dostępność

Więcej informacji o SUSE Linux Enterprise Server Starter System for System z, w tym adres, spod którego można pobrać pakiet, można znaleźć na stronie www.novell.com/mainframe.

Brak komentarzy

Odpowiedz