Linux Tux

W sobotę 25 czerwca odbędzie się pierwsza w Polsce edycja Linux Presentation Day 2016.1. To znane już w innych krajach wydarzenie ma na celu pokazanie systemu Linux osobom, które nie miały z nim jeszcze kontaktu i chciałyby się dowiedzieć o tej alternatywie dla Windows i Mac OS X.

Samo wydarzenie ma dosyć prosty charakter – komputery z Linuksem, osoby które używają Linuksa na co dzień i uczestnicy, którzy chca się dowiedzieć coś wiecej, zobaczyć Linuksa w działaniu i zadać przy tej okazji trochę pytań. Oczywiście to pewien wspólny mianownik, ale na wydarzeniach z cyklu Linux Presentation Day można spodziewać się zazwyczaj też trochę dodatkowych atrakcji. Samo wydarzenie odbywa się już w 10 krajach w Europie.

Pierwsza edycja odbędzie się jeszcze dosyć skromnie, bo w dwóch miastach – Gdańsku (Biblioteka Publiczna w C.H. Manhattan) i Katowicach (klubokawiarnia “Drzwi Zwane Koniem”), ale już teraz zgłaszają się chętne osoby na organizację październikowej edycji wydarzenia w kolejnych miejscach, w tym w Warszawie. Godzina rozpoczęcia wydarzenia to 12:00 a zakończenie planowane jest około godziny 18. Organizatorzy gorąco zachęcają wszystkie osoby, które chciałyby pomóc w tym i kolejnych edycjach Linux Presentation Day do kontaktu.

Więcej informacji na temat edycji 2016.1 wydarzenia można znaleźć na stronie: http://pl.linux-presentation-day.org/.

2 Komentarze

Odpowiedz