Linux Training – nowy program stypendialny Linux Foundation

Linux Training – nowy program stypendialny Linux Foundation

przez -
0 386
Linux Foundation

Linux Foundation ogłosiło program stypendialny Linux Training na rok 2012. Program zawiera nagrodę w postaci pięciu stypendiów dla studentów kierunków informatycznych, deweloperów Linuksa i architektów, którzy wyglądają obiecująco, ale “nie są w stanie wziąć udziału w kursie szkoleniowym fundacji”.

Stypendium pokryje koszt jednego ze szkoleń treningowych, którego średni koszt oscyluje w granicy 2500 dolarów. Kandydaci powinni uzupełnić stosowny formularz do 11 lipca 2012. W ubiegłorocznym programie zwycięzcy pochodzili z Egiptu, Stanów Zjednoczonych, Irlandii, Indii i Australii, a w kręgu ich zainteresowań mieściło się stworzenie hyperwizora ARM, czy rozbudowa jądra Linux.

Fundacja dodała również, że rozszerza program o klasy związane z Architekturą i Rozwojem Chmury, Zaawansowaną Optymalizację i Bezpieczeństwem Linuksa. Poprzednio fundacja skupiała się na dostarczaniu kursów dla deweloperów, aczkolwiek szerokie  rozpowszechnienie się Linuksa w chmurze oblieczeniowej spowodowało potrzebę dostosowania się do gwałtowanie rosnącego sektora rynku. Fundacja publikuje również raport odnośnie rynku pracy, gdzie jak twierdzi, zapotrzebowanie na wykwalifikowanych linuksowców ciągle rośnie.