Linux Training – nowy program stypendialny Linux Foundation

Linux Training – nowy program stypendialny Linux Foundation

przez -
0 350
Linux Foundation

Linux Foundation ogłosiło program stypendialny Linux Training na rok 2012. Program zawiera nagrodę w postaci pięciu stypendiów dla studentów kierunków informatycznych, deweloperów Linuksa i architektów, którzy wyglądają obiecująco, ale “nie są w stanie wziąć udziału w kursie szkoleniowym fundacji”.

Stypendium pokryje koszt jednego ze szkoleń treningowych, którego średni koszt oscyluje w granicy 2500 dolarów. Kandydaci powinni uzupełnić stosowny formularz do 11 lipca 2012. W ubiegłorocznym programie zwycięzcy pochodzili z Egiptu, Stanów Zjednoczonych, Irlandii, Indii i Australii, a w kręgu ich zainteresowań mieściło się stworzenie hyperwizora ARM, czy rozbudowa jądra Linux.

Fundacja dodała również, że rozszerza program o klasy związane z Architekturą i Rozwojem Chmury, Zaawansowaną Optymalizację i Bezpieczeństwem Linuksa. Poprzednio fundacja skupiała się na dostarczaniu kursów dla deweloperów, aczkolwiek szerokie  rozpowszechnienie się Linuksa w chmurze oblieczeniowej spowodowało potrzebę dostosowania się do gwałtowanie rosnącego sektora rynku. Fundacja publikuje również raport odnośnie rynku pracy, gdzie jak twierdzi, zapotrzebowanie na wykwalifikowanych linuksowców ciągle rośnie.

Podobne artykuły

Mozilla Firefox 23

przez -
0 197
PHP

przez -
0 176