LinuxBoat

LinuxBoat

przez -
1 693
Konferencje

Samodzielny Zakład Sieci Komputerowych oraz Instytut Informatyki Politechniki Łódzkiej wraz z serwisem thecamels.org zapraszają na spotkanie z LinuxBoat, które odbędzie się w dniach 29.08 – 31.08 2008 w Łodzi. Przed przyjściem na „LinuxBoat” prosimy o wcześniejszą rejestrację. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wcześniejszego zakończenia rekrutacji. W razie pytań prosimy o kontakt.

W sieci można wiele przeczytać na temat Linuksa oraz Open Source. Z każdym dniem alternatywne rozwiązania zdobywają coraz większą popularność. Nowe grona użytkowników chętnie sięga po wolne oprogramowanie by odkryć ten lepszy świat. Nauczanie i przybliżanie ludzi do tej alternatywy staje się coraz bardziej uzasadnione. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu tą tematyką organizujemy coroczne spotkanie. Pragniemy w ten sposób zachęcić większą rzeszę ludzi do korzystania z darmowych i częstokroć lepszych rozwiązań.

Konferencja jest przeznaczona dla wszystkich, którzy chcą posłuchać czegoś o Open Source. Poruszane tematy będą zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych. Konferencja odbędzie się w dniach 29 – 31.08 (piątek – niedziela). Na każdy dzień Konferencji będą składać się:

 • sesje plenarne, prowadzone w godz. 9:00 – 14:00 w auli F10 Instytutu Informatyki PŁ (budynek przy ul. Wólczańskiej 215)
 • warsztaty, prowadzone w godz. 14:30 – 17:00 w laboratoriach Samodzielnego Zakładu Sieci Komputerowych PŁ (budynek przy ul. Stefanowskiego 18/22)

Wykłady oraz warsztaty przygotowane są w taki sposób, aby każdy odszukał w nich coś interesującego dla siebie oraz były inspiracją do dalszej nauki i poznawania Open Source.

Uczestnictwo w Konferencji wymaga zarejestrowania się i wniesienia symbolicznej opłaty rejestracyjnej za udział w wybranych częściach Konferencji. Opłata ta wynosi:

 • 10 zł za udział w posiedzeniu pierwszego dnia Konferencji (29.08)
 • 10 zł za udział w posiedzeniu drugiego dnia Konferencji (30.08)
 • 10 zł za udział w wybranym warsztacie (29.08 – 30.08)

W ramach opłaty organizacyjnej uczestnik otrzymuje co najmniej: identyfikator uczestnika, materiały konferencyjne w postaci elektronicznej, zapewnianą kawę i herbatę w przerwie.

Udział w posiedzeniu trzeciego dnia Konferencji (31.08) jest bezpłatny, wymagana jest wyłącznie rejestracja. Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona.

Szczegóły na stronie: linuxboat.pl.

1 komentarz

 1. W trakcie konferencji zorganizujemy kilka konkursów, w których postaramy się rozdać liczne nagrody m.in:

  * 2 x routery WiFi

  * 2 x pendrive 8GB

  * 4 x pendrive 4GB

  * 40 smyczy (z logo piotrpotera.com)

  * oraz koszulk

Odpowiedz