Mozilla Firefox 3 beta 4

5
1029
Mozilla Firefox
Mozilla Firefox

W dniu dzisiejszym oficjalnie została zaprezentowana nowa, 4 już BETA przeglądarki Mozilla Firefox. Wcześniej dało się słyszeć głosy, że beta 4 będzie ostatnią przed pełną wersją. Jednak developerzy stwierdzili, że w przeciwieństwie do produktów Microsoftu nie mogą sobie pozwolić na wypuszczenie „prawie” działającej „pełnej” wersji. Liczba zmian jakie zaszły od czasu wydania bety 3 jest niesamowita ponieważ usunięto około 900 błędów.

Nowa wersja ma ponoć „drastycznie” zwiększyć szybkość działania oraz zmniejszyć zapotrzebowanie na pamięć RAM. Ponadto jak twierdzi Mike Beltzner (deweloper odpowiedzialny za interfejs) w becie 4 wprowadzono nowy tryb pełnoekranowy, lepszą integrację interfejsu z systemem operacyjnym, bardziej rozbudowany moduł pobierania plików a także funkcję umożliwiającą zapisywanie w pamięci cache danych z aplikacji sieciowych min. Google’a. Teraz w napięciu co przyniesie beta 5 musimy czekać aż do połowy kwietnia. Z zapowiedzi można wnioskować, że zmiany dotkną interfejs użytkownika oraz zwiększona zostanie kompatybilność z niektórymi stronami internetowymi.

Poprzedni artykułGnash 0.8.2
Następny artykułMicrosoft chciał być jak Mozilla

5 KOMENTARZE

  1. Dobrze powiedzieli:

    developerzy stwierdzili, że w przeciwieństwie do produktów Microsoftu nie mogą sobie pozwolić na wypuszczenie "prawie" działającej "pełnej" wersji

    Ale, jak tak dalej będą przedłużać wypuszczanie pełnej wersji, to pewnie finalne wydanie dadzą nam na Noc Świętojańską, albo co gorsza na Narodziny Boga Słońca(25 grudnia).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj