Lords of Ultima i Command & Conquer Tiberium Alliances w Centrum Oprogramowania...

Lords of Ultima i Command & Conquer Tiberium Alliances w Centrum Oprogramowania Ubuntu

przez -
4 754
Gry

Electronic Arts, producent wielu znanych tytułów gier na PC, Mac i konsole, ogłosił dodanie Lords of Ultima i Command & Conquer: Tiberium Alliances do Centrum Oprogramowania Ubuntu. Obie gry są dostępne za darmo do pobrania i można w nie zagrać w przeglądarce internetowej. Mimo, że nie są natywne, daje to pewne spojrzenie, jak producenci zaczynają postrzegać systemy Linux. Warto również dodać, iż na stronie EA dostępne są także inne tytuły, w które możemy zagrać przez przegladarkę.

Lord of Ultima

Ultima to jedna z najdłuższych serii gier typu RPG, która posiada bogatą historię. EA zbudowało w oparciu o nią silne uniwersum MMO.

Command & Conquer Tiberium Alliances

To seria komputerowych gier strategicznych czasu rzeczywistego. Dostępne były na różne platformy systemowe. Aktualny tytuł to pierwsza wersja gry pod przeglądarkę.

4 Komentarze

  1. Nie wysilili się specjalnie, ale i tak fajnie z ich strony, że zauważyli istnienie takiego systemu jak Linuks. Ostatnio także Valve dogaduję się w jakieś sprawie z Canonical – na 100% nikt nie wie o co chodzi, ale górują dwie teorie:
    -Valve chcę wydać w końcu Steam i Source na linuksa
    -Valve kombinuję nad czymś w rodzaju własnej konsoli do gier i potrzebny jest im ktoś, kto będzie podtrzymywał system

  2. Wystarczy spojrzeć na Humble Bundle.
    Tam zakupy dzielą się mniej więcej tak: 50% WIndows, 25% Mac, 25% Linux. Dość nieproporcjonalnie w stosunku do udziału w rynku. Co pokazuje, jak dobrymi klientami są użytkownicy Linuksa i Maca.
    A gdy dodamy do tego, że użytkownicy windows płacą dobrowolnie średnio $10 podczas gdy użytkownicy Maca $7.50, a Windowsa %5, to wszelkie wątpliwości znikają.

Odpowiedz