Lubelskie Dni Informatyki 2008

Lubelskie Dni Informatyki 2008

przez -
0 719
Konferencje

Lubelskie Dni Informatyki to wydarzenie, które odbędzie w tym roku po raz pierwszy. Konferencja jest skierowana przede wszystkim do pasjonatów informatyki z całej Polski. Konferencja będzie służyć jako forum wymiany informacji oraz doświadczeń związanych z informatyką, między autorytetami w tej dziedzinie, a słuchaczami. Tworzyć też będzie płaszczyznę kontaktu między uczestnikami o podobnych zainteresowaniach.

Cel: wymiana doświadczeń oraz integracja społeczności akademickiej i profesjonalistów na co dzień pracujących w branży nowych technologii
Zakres tematyczny: systemy operacyjne i ich wirtualizacja, bazy danych, zarządzanie projektami, inżynieria oprogramowania, tworzenie gier, nowe trendy w projektowaniu aplikacji internetowych i mobilnych oraz sieci komputerowe
Liczba uczestników: 400
Termin: 6-8 maja 2008 r.
Miejsce: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Gmach Główny, Al. Racławickie 14, Aula GG-150 (I piętro)
Inne: udział bezpłatny

Plan zorganizowania spotkań autorytetów polskiej informatyki ze studentami oraz pasjonatami narodził się w 2007 roku wśród najbardziej aktywnych studentów tej dziedziny, członków Koła Naukowego Informatyków KUL. Przedsięwzięcie to w zamyśle organizatorów ma być możliwością uzupełnienia często teoretycznych, suchych informacji zdobytych na wykładach barwnymi i ciekawymi faktami zreferowanymi przez osoby zajmujące się informatyką głównie od strony praktycznej.

Lublin jest miastem, które posiada bardzo znaczący potencjał specjalistów zajmujących się nowoczesnymi technologiami z informatyką na czele. Przez wiele lat cierpiał na brak wydarzeń kształtujących oblicze miasta jako zaplecza naukowego polskiej informatyki. W mieście szczycącym się posiadaniem trzech uczelni kształcących polskich informatyków dostęp do najnowszej wiedzy z zakresu technik komputerowych ograniczony był do działalności naukowej uczelni, dostępnej tylko dla jej studentów oraz kilku imprez skupiających zwarte, nieliczne grona specjalistów.

Począwszy od bieżącego roku 2008, Lubelskie Dni Informatyki przełamią ten impas.

Źródło: lubelskiedni2008.pl.

Podobne artykuły

TP link M7200

przez -
1 382

przez -
0 635

Brak komentarzy

Odpowiedz