Luminosity of Free Software – wesprzyj Aarona Seigo

Luminosity of Free Software – wesprzyj Aarona Seigo

przez -
13 1031
Aaron Seigo

Aaron Seigo to znany wszystkim deweloper środowiska graficznego KDE. W ramach posiadanej przez siebie wiedzy, postanowił przekazać ją innym i stworzyć serię filmów o wolnym oprogramowaniu: Luminosity of Free Software. Każdy z epizodów składa się z trzech segmentów: części technicznej, części redakcyjnej oraz odpowiedzi na zadawane pytania. Aaron prosi słuchaczy i społeczność o pomoc finansową, która pozwoli na zakup lepszego sprzętu do nagrywania oraz innych rekwizytów, używanych w filmach.

Część Techniczna, jak sama nazwa wskazuje skupia się na oferowanych możliwościach danego oprogramowania oraz jego budowie wewnętrznej. Zostanie pokazane demo, jak to wszystko działa.

Część redakcyjna ma za zadanie poruszyć kwewstię społeczności, skupionej wokół danego projektu oraz jak odbywa się cała komunikacja, pomiędzy deweloperami.

Sesja z pytaniami i odpowiedziami to połączenie wiadomości email, kanału IRC (#luminosity on irc.freenode.net) oraz serwisów społecznościowych. Aaron wybiera najciekawsze wątki i je tutaj omawia.

Wszystko organizowane jest w wolnym czasie i zabiera naprawdę sporo czasu, a wsparcie finansowe od społeczności bardzo by pomogło w tej pracy.

13 Komentarze

    • Jeżeli ktoś myśli, że ideologią da radę wyżyć, to jest totalnym debilem. Jak nie chce się sprzedać korpo to niech nie marudzi, że kasy nie ma.

    • Nie do końca. Zauważ, że gość to nadaje na żywo. Powiedzmy, że ma kamerę Full-HD, to streamowanie tego wymaga sporego łącza. Do tego dajmy montaż z własnym pulpitem, często to przeprowadza i fakt, że używa najnowszego KDE, i wiemy czemu zaczyna brakować kilku rdzeni więcej.

  1. Wyraznie powiedzial, ze sponsorzy pozwoliliby mu spedzac wiecej czasu nad tym programem. Owszem, wspomnial o kosztach ale tu raczej chodzilo mu o zasade, by nie doplacac do interesu z wlasnej kieszeni. Takie wsparcie to tez dobry znak, ze ludzie sa faktycznie zainteresowani tym co robi a nie tylko poklepuja go po plecach.

Odpowiedz