LXQt 0.9 z bibliotekami KWindowSystem i KGuiAddons

LXQt 0.9 z bibliotekami KWindowSystem i KGuiAddons

przez -
9 1128
Pulpit

Jerome Leclanche ogłosił udostępnienie LXQt 0.9, środowiska graficznego, które jest efektem połączenia się zespołów LXDE-Qt i Razor-qt. Nowa wersja wymaga już bibliotek Qt 5.3 lub wyższych. Porzucono wsparcie dla Qt 4 oraz oczyszczono cały kod. Biblioteka XFitMan została zastąpiona przez nowocześniejszą KWindowSystem z KDE Frameworks, co ma pozwolić na późniejsze ułatwienie prac nad obsługą Waylanda. Inna biblioteka KGuiAddons zastąpiła Xlib w lxqt-panel.

LXQt 0.9 - nowy styl Frost

Dodano również nowy ciemny styl: Frost, natomiast style A-Mego, Flat i Green zostały usunięte, ze względu na zbyt niską jakość. Stary wygląd Dark został połączony z Flat Dark. Dodano obsługę konfiguracji panelu w tle, nawigację klawiaturą po menu głównym, udoskonalono wtyczkę zegara i naprawiono sporo błędów.

Podobne artykuły

 • Anonim

  Jestem pod wrażeniem efektów prac. Panowie prężnie rozwijają to środowisko graficzne i jak tak dalej pójdzie to będziemy mieli fajną sytuację na rynku Linuksowym. KDE nowoczesne, a LXQT dla starszych maszyn lub dla ludzi, którzy nie wymagają wiele. Jak tak dalej pójdzie, coś wydaje mi się, że środowiska graficzne jak GNOME i Xfce zaczną jeszcze bardziej obrywać. Już teraz można zaobserwować, że coraz więcej projektów na GTK ucieka w stronę Qt i myślę, że dzięki LXQT będzie coraz więcej lekkich i minimalnych projektów.

 • o_O

  Qt z oczywistych względów wygania GTK- na śmietnik.
  Przydałoby się jeszcze powszechne przejście na JEDEN menadżer logowanie oparty na Qt i niezwiązany z żadnym środowiskiem, czyli SDDM.

  • O_o

   > Przydałoby się jeszcze powszechne przejście na JEDEN menadżer logowanie
   > oparty na Qt i niezwiązany z żadnym środowiskiem, czyli SDDM.

   ein Volk, ein Reich, ein Führer

   dość wolności wyboru! wszystkich użytkowników GTK – do piachu!

  • o_O

   GTK- do piachu, bo tylko do tego się nadaje.
   Jeden, rozwijany wspólnie przez wszystkich zainteresowanych.

  • Jan Zoń

   Jeden by wszystkimi rządzić i w ciemności związać….
   Serio, skąd się biorą takie typki jak ty? I ty walczysz z lewicą, buahahah. Nie jesteś od nich nic lepszy, próbując tak jak oni wmówić innym, co jest dla nich lepsze. Po prostu hipokrytyzm (czy też hipokretynizm).

   A co mi tam, podpiszę się imieniem i nazwiskiem.

  • Jan Zoń

   Miało być rzecz jasna nie “dla nich lepsze”, tylko “dla innych/nas lepsze”
   Ale po co ja się komuś takiemu jak ty tłumaczę ?

   P.S Faktycznie Qt jest niezłe i wolę w nim pisać niż w GTK+, ale na nikogo nie narzucam swojego zdania. Dobrze, że jest wybór.

  • Jurek

   Nie zapominaj jeszcze, że c++ i linux są najlepsze na świecie, o czym o_O zapomniał wspomnieć.

  • anonim

   Nie podpisuj się imieniem i nazwiskiem bo jak o_O dojdzie do władzy to pierwszy trafisz do obozu koncentracyjnego. ;)

 • Ciekawy

  Istnieje jakies dystrio live z lxqt, chetnie bym potestowal. Co do gnoma to niezapominajmy ze jest rozwijane gonem 2.3x pod nazwa MATE.