Macpup 511

Macpup 511

przez -
3 989
System operacyjny, systemy operacyjne

Johnny Lee ogłosił wydanie systemu Macpup 511. Dystrybucja ta opiera się o system Puppy Linux 5.1.1. W systemie znajdziemy takie aplikacje jak Quickpet oraz Puppy Package Manager, które pomagają w zarządzaniu systemem. System jest w pełni kompatybilny z oprogramowaniem i paczkami dostępnymi dla systemu Ubuntu 10.04.

Domyślnym menadżerem okien w systemie jest Enlightenment E17 w wersji 52995. Możliwy jest również wybór takich menadżerów jak JWM oraz IceWM.

W systemie znajdziemy również biblioteki EFL w wersji 1.0.0 beta. Z oprogramowania dostępne są takie aplikacje jak Opera, Firefox oraz GIMP.

3 Komentarze

  1. Bardzo ładna i estetyczna dystrybucja. W sumie to wzoruje się również nie na byle jakim Linuksie. Od razu widać profesjonalizm, a nie to co Ubunciaki.

  2. Niestety Puppy Linux z 5. serii bazuje właśnie na Ubuntu! Puppy Linux 4.x był prawdziwie autonomiczną, niebazującą na żadnej innej, dystrybucją GNU/Linux. Narzędzie "Woof" zmieniło wszystko. Szkoda, bo właśnie na PuppyLinux4.00 kompilowałem sobie "uniwersalne" (działające prawie na każdej dystrybucji) binarki. Można jednak zrozumieć zamysł – kompatybilność z Ubunutu to kompatybilność ze sterownikami kart graficznych oraz ogrom oprogramowania (choć uważam, że pakiety PET są o niebo lepsze niż DEB).

Odpowiedz