Mageia 1 Beta 1

Mageia 1 Beta 1

przez -
10 1696
Mageia

Anne Nicolas ogłosiła wydanie systemu Mageia 1 Beta 1. System ten jest forkiem dystrybucji Mandriva Linux. Pierwsza stabilna wersja powinna pojawić się w dniu 1 czerwca 2011 roku. W tym wydaniu programiści skupili się na eliminacji błędów jakie zostały znalezione w poprzednich wersjach. Zaktualizowano również część oprogramowania. Wydanie to działa w oparciu o jądro systemu w wersji 2.6.38.2.

Ze środowisk graficznych mamy do wyboru KDE 4.6.1 oraz GNOME 2.32. W systemie znajdziemy również niedawno wydaną przeglądarkę internetową Mozilla Firefox 4.0.

Twórcy systemu poszukują testerów, którzy pomogą ulepszyć stabilne wydanie dystrybucji. Pełna lista zmian dostępna jest w notce o wydaniu.

Podobne artykuły

10 Komentarze

  1. Co do podpinania repo z najnowszej, niestabilnej Mandrivy to radzę tego nie robić. W nadchodzącej wersji będzie m.in. nowa wersja RPM. Jak dla mnie cała ta Mageia to kolejny bezsensowny rozłam.

  2. Niby są projekty, które wyprzedzają swoich poprzedników np. Audacious, ale ludzie powinni umieć się dogadać. Bo czym różni się Mageia od Mandrivy? Na pewno wygląd i starsza wersja menedżera pakietów. Ja na ich miejscu zająłbym się innymi rzeczami. Po pierwsze coś bym zrobił z instalacją oprogramowania, bo jest dość mocno zasobożerne. Możnaby wymienić urpmi/rpmdrake na coś lżejszego np. Smarta. Smarta ma już Unity więc może lepiej wesprzeć ten projekt zamiast tworzyć własny. Dla Smarta można by zrobić nowe, lepiej wyglądające GUI – mogło by z tego skorzystać wiele dystrybucji lub wdrożyć lepiej PackageKita. Inna sprawa to dostępność oprogramowania – do Ubuntu to Mandrivie sporo brakuje a co dopiero Mageii. Jaki jest sens robienia czegośco nie będzie zbytnio różniło się od pierwowzoru? Ale cóż, ich czas, ich sprawa choćtraci społeczność ;-/

  3. Ja nie korzystałem, ale warto postawić sobie pytanie – co potrzebnego może dać Ci PowerPack względem wersji One? Oprócz paru dodatków to przecież zwykła Mandriva. No chyba, że chcesz wesprzeć finansowo dystrybucję to jak najbardziej ;-)

Odpowiedz