Mandriva Linux 2008.1

Mandriva Linux 2008.1

przez -
4 799
Mandriva

Wydana została wersja Mandriva Linux 2008 Spring (2008.1). Nowa wersja systemu działa pod kontrolą jądra 2.6.24. Ulepszono wykrywanie sieci bezprzewodowych oraz pojawiło się wsparcie dla specjalnych klawiszy multimedialnych. Deweloperzy poprawili współpracę systemu z laptopami EeePC firmy Asus.

Programy do zmiany rozdzielczości ekranu zostały tak przygotowane, aby poprawnie obsługiwać niskie rozdzielczości w tych laptopach. Ponad to w systemie znajdziemy:

  • X.org 7.3
  • KDE 3.5.9 oraz 4.0.2
  • GNOME 2.22
  • Mozilla Firefox 2.0.0.12
  • OpenOffice.org 2.4

Mandriva 2008.1 - Pulpit

W systemie dźwiękiem domyślnie zarządza PulseAudio. Pojawiły się również takie dodatki jak Kontrola Rodzicielska, centrum zarządzania multimediami Elisa.

Dodano również centrum synchronizacji danych z urządzeniami mobilnymi. System został wyposażony w serwer multimediów Coherence. Umożliwia on współdzielenie plików multimedialnych pomiędzy dwoma komputerami bądź konsolą do gier.

System wydano w wersjach w postaci trzech płyt CD lub jednej płyty DVD. Do pobrania jest również wersja LiveCD – Mandriva One.

Więcej informacji na stronach:

4 Komentarze

  1. Mnie Mandriva podoba się tylko ze względu na prostotę obsługi. Konfiguratory Mandrivy są naprawdę dopracowane i proste w użyciu. Jeśli chodzi o obsługę sprzętu to system sobie słabo radzi. Ubuntu wypada znacznie lepiej.

Odpowiedz