Mandriva Linux: 400 serwerów we Francuskim Ministerstwie Rolnictwa i Rybołóstwa

Mandriva Linux: 400 serwerów we Francuskim Ministerstwie Rolnictwa i Rybołóstwa

przez -
0 481
Mandriva

Francuskie Ministerstwo Rolnictwa i Rybołówstwa wybiera system Mandriva Corporate Server 4.0 jako platformę serwerową. Ministerstwo Rolnictwa i Rybołówstwa zdecydowało o migracji swoich serwerów (ok. 400 serwerów) z systemu Windows NT Server na Mandriva Corporate Server 4.0. Migracja obejmie także pełny zakres usług dostosowanych do potrzeb ministerstwa (szkolenia i wsparcie techniczne). Jako dostawcę usług wybrano Mandrivę. Ich realizacja będzie trwała przez okres co najmniej 18 miesięcy i prawdopodobnie obejmie ponad dwustu pracowników Ministerstwa.

Bardzo się cieszymy, że wygraliśmy ten przetarg. Nasz sukces jest odzwierciedleniem strategii realizowanej przez administrację publiczną Francji oraz jakości Corporate Server 4.0” powiedział Francois Bancilhon, prezes Mandrivy.

Corporate Server 4.0
Corporate Server 4.0 wydano we wrześniu 2006 roku. Jest on rozwiązaniem serwerowym Mandrivy przeznaczonym dla odbiorców korporacyjnych. Umożliwia instalację i uruchomienie serwerów w ciągu kilku minut w dowolnym środowisku. Dzięki temu firmy i instytucje zyskują dostęp do łatwej w obsłudze, otwartej i innowacyjnej platformy serwerowej.

Corporate Server 4.0 może stanowić bazę dla innych systemów ,np. serwerów poczty, serwerów WWW oraz systemów zarządzania dokumentami. Specjalnie dla małych i średnich firm przygotowaliśmy specjalną edycję tego środowiska: Corporate Server 4.0 Small Business Edition.

O Mandrivie
Mandriva, poprzednio znana pod nazwą Mandrakesoft, jest wydawcą popularnego systemu operacyjnego o nazwie Mandriva Linux, jednego z najbardziej funkcjonalnych i jednocześnie łatwych w użyciu systemów linuksowych. Firma oferuje swoim klientom korporacyjnym, rządowym i pochodzącym ze środowiska edukacyjnego pełną gamę oprogramowania GNU/Linux i Open Source oraz związane z nim usługi. Produkty Mandrivy są dostępne w 80 językach w ponad 140 krajach poprzez różne kanały dystrybucji. Centrala znajduje się w Paryżu. Firma jest notowana na giełdzie Marche Libre.

Brak komentarzy

Odpowiedz