Mandriva Xtreme 3 – wygoda i użyteczność

Mandriva Xtreme 3 – wygoda i użyteczność

przez -
0 713
System operacyjny, systemy operacyjne

Linux Mandriva Xtreme 3 nareszcie jest! Pracowaliśmy nad nim długo, ale już od dziś możecie pobierać najnowszą wersję systemu przygotowanego z myślą o Waszych potrzebach. Zgodnie z Waszymi sugestiami postawiliśmy na większą użyteczność i wolność wyboru. Xtreme to zawsze najnowsze wersje programów. Dotyczy to również wersji 3. W systemie uwzględniliśmy wszystkie aktualizacje programów, które ukazały się od chwili wydania Mandrivy 2009. Możesz mieć pewność, że używasz najnowszego oprogramowania o największych możliwościach. W tym wydaniu:

  • możesz wybrać KDE 3.5.10 lub KDE 4.1.3 już podczas instalacji systemu
  • poświęciliśmy więcej czasu na dopracowanie i przetestowanie systemu
  • sprawdziliśmy więcej sprzętu
  • przyspieszyliśmy start systemu
  • ulepszyliśmy programy do konfiguracji internetu
  • ulepszyliśmy współpracę w sieci z systemami Windows
  • wprowadziliśmy wiele innych usprawnień i poprawek

Jak wiecie domyślnym środowiskiem graficznym w Mandriva Linux 2009 jest KDE 4, a KDE 3 straciło na znaczeniu dla programistów francuskich. Zdaniem wielu użytkowników KDE 4 jest jeszcze zbyt mało stabilne i funkcjonalne. Dlatego długo pracowaliśmy nad przygotowaniem KDE 3.5.10 i dopracowaniem konfiguracji tego środowiska. Dzięki temu upgrade do najnowszej wersji systemu pozbawiony jest niedogodności związanego z przejściem na KDE 4. Niedogodności te mogą wynikać z utraty ustawień środowiska, braków w zakresie funkcjonalności programów i filozofii pracy.

Teraz podczas instalacji systemu możesz wybrać, którą wersję KDE zainstalować. W Xtreme 3 nie jesteś skazany na KDE 4 – przejdziesz na nie, wtedy kiedy sam o tym zdecydujesz.

Źródło: mandrivaclub.pl.

Brak komentarzy

Odpowiedz