Master of Orion oficjalnie potwierdzony na Linuksa

Master of Orion oficjalnie potwierdzony na Linuksa

przez -
3 2809
Master of Orion: Conquer the Stars

Producent gier komputerowych – studio Wargaming oficjalnie potwierdziło, że trwają obecnie prace nad przeniesieniem gry Master of Orion: Conquer the Stars na systemy Linux i SteamOS. Tytuł ten stanowi swoisty remake i powrót do korzeniu całego cyklu, zapoczątkowanego w 1993 roku przez Steve Barcia. Obecnie za całość odpowiada argentyńskie studio NGD Studios i kilka osób z poprzednich odsłon serii, co pozwoliło zachować oryginalny klimat gry. Pod względem mechaniki remake nie różni się zbytnio do tego, co mogliśmy doświadczyć w poprzednich seriach. Gra została napisana z użyciem Unity Engine.

Rozgrywka toczy się w systemie turowym, a zadaniem gracza jest rozbudowa własnej planety, rozwój technologii, kolonizacja układów gwiezdnych oraz nawiązywanie stosunków dyplomatycznych z innymi rasami. NGD Studios przygotowało 10 grywalnych ras, a wszystkie są znane graczom z poprzednich części: Terranie, Ludzie, Alkari, Bulrathi, Darlokowie, Klackoni, Meklarzy, Sakkrowie, Mrrshannie, Psiloni, Silikoidzi.

Prócz tego będziemy odkrywać ponad setkę gwiazd i zwiedzimy 20 układów słonecznych. Na odkrycia czeka także 20 unikatowych technologii, razem z 24 strukturami do wybudowania. Cel gry, czyli ogólna dominacja, osiągniemy na pięć różnych sposobów.

3 Komentarze

Odpowiedz