Masz kartę AMD? Możesz nie zagrać w nadchodzące Shadow of Mordor

Masz kartę AMD? Możesz nie zagrać w nadchodzące Shadow of Mordor

przez -
24 2822
Middle-earth Shadow of Mordor

O najnowszym projekcie studia Feral Interactive informowaliśmy Was na początku marca, nieśmiało datując premierę na późną wiosnę tego roku. Mimo drobnych opóźnień w pracach nad portowaniem wysokobudżetowego hitu, Śródziemie: Cień Mordoru jest już coraz bliżej publikacji w linuksowym Steam. Niestety wygląda na to, że zagrają w niego tylko posiadacze kart nVidia.

W dodanych ostatnio na serwery Steam plikach źródłowych Shadow of Mordor, możemy znaleźć między innymi plik FAQ, w którym autorzy zawarli swoje wymagania techniczne i zaznaczyli, że karty AMD i Intel oraz starsze/słabsze niż seria 6xxx firmy nVidia, nie będą wspierane. Powodem ma być zbyt duża ilość błędów, jakie odkryto podczas testowania portu.

To nie pierwszy i z pewnością nie ostatni problem linuksowych graczy korzystających z kart graficznych AMD. Temat kiepskiej obsługi owych kart przez własnościowe sterowniki i setki, o ile nie tysiące problemów z uruchamianiem, bądź też płynnym działaniem gier,  był wielokrotnie wałkowany w środowisku linuksowym.

Podczas przygotowania linuksowej wersji innej pozycji AAA, Civilization: Beyond Earth, członkowie realizującego to zadanie Aspyr Media wspominali, że wskutek zbyt wielu błędów związanych z wydajnością i wyświetlaniem gry zastanawiają się nad wycofaniem wsparcia dla układów graficznych AMD i Intela. Wówczas jednak udało się rozwiązać się wspomniane błędy tuż przed linuksową premierą.

Middle-earth: Shadow of Mordor można kupić już teraz na platformie Steam.