MeeGo 1.2

MeeGo 1.2

przez -
2 852

Imad Sousou ogłosił wydanie systemu MeeGo 1.2. Dystrybucja ta opiera się o system Fedora i została zaprojektowana dla mobilnych urządzeń oraz netbooków, z procesorami Intel Atom oraz ARMv7. Interfejs graficzny systemu dopasowano specjalnie dla małych ekranów tych urządzeń. Planowana współpraca Intela i Nokii niestety nie udała się i dlatego przyszłe wydania będą jedynie oparte o urządzenia wspierane przez Intela.

W tym wydaniu ulepszono QML Application Framework i rozszerzone API Qt Mobility, razem z usprawnioną obsługą telefonii i wspieranych połączeń dla GSM/GPRS/HSPA+ razem z łącznością USB/WiFi/BT-PAN. Ulepszono także obsługę multimediów.

Dla użytkowników netbooków z Intel Atom, pojawiła się specjalna wersja MeeGo Netbook UX 1.2, razem ze spinem In-Vehicle Infotainment (IVI) UX 1.2, wstępną wersją programistyczną dla tabletów oraz MeeGo SDK 1.2.

Zaraz po wydaniu wersji MeeGo 1.2, wersja MeeGo 1.3 weszła w fazę testów, a jej wydanie jest planowane na październik tego roku.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie meego.com.

2 Komentarze

  1. Da się go uruchomić na VirtualBoxie (w necie gdzieś jest intrukcja), ale muli się to niemiłosiernie. Z tego co pamiętam kwestia jest w tym, że to-to nie obsługuje karty "dostarczanej" przez VB.

    A tak w ogóle to są w końcu plany wypuszczenia jakiegoś SPRZĘTU, który pod tym działa?

Odpowiedz