Mercurial 2.0

Mercurial 2.0

przez -
0 494
Mercurial

Wydano Mercurial 2.0 – nową wersję rozproszonego systemu kontroli wersji, dostępnego na wiele platform systemowych. Napisany jest w Pythonie, natomiast funkcja diff, służąca do porównywania dwóch wersji, została napisana w C. Głównymi założeniami Mercuriala były: duża wydajność, skalowalność oraz zaawansowane możliwości operacji na gałęziach. Twórcą oraz głównym programistą jest Matt Mackall. Kod źródłowy wydany jest na licencji GPLv2.

Pojawiła się nowa komenda graft, która pozwala na indywidualne kopiowanie zmian z innych gałęzi, bez potrzeby ich łączenia. Powinno to pomóc w backportowaniu zmian pomiędzy różnymi gałęziami. Rozszerzenie largefiles adresuje duże pliki binarne, których nie da się zbytnio skompresować, nie są podatne na diffy oraz nie są połączone. Rozszerzenie ulepsza obsługę tych plików poprzez przeniesienie ich do centralnego magazynu i pobieraniu ich z magazynu, tylko gdy są potrzebne.

Mercurial 2.0 to także zmiany w commitach, które są odrzucane, jeżeli subrepozytoria nie są commitowane. Import oferuje także --edit switch, natomiast w help dodano opcję -v, dzięki której pokazywane będą przykłady.

Brak komentarzy

Odpowiedz