Tym razem mamy dla Was recenzje sprzętu – Mercusys Halo S12.

W czasach gdy nauczanie zdalnie jest nieodłącznym elementem edukacji, bardzo ważnym aspektem jest dobre połączenie internetowe. Na rynku urządzeń sieciowych mamy sporo pozycji, które są opisywane jako idealne – w rzeczywistości ta perfekcja mija się z opisem. Nowością jest sieć mesh, która zdecydowanie poprawia jakość połączenia i to w każdym z pomieszczeń w domu, my tym razem postanowiliśmy sprawdzić urządzenie Halo S12 firmy Mercusys.

Może trochę o samym sprzęcie, Mercusys Halo S12 firmowany jest przez TP-Linka, który przoduje w rozwiązaniach sieciowych. Oferta Mercusys kierowana jest przede wszystkim do klientów indywidualnych. Urządzenie ma się sprawdzać w dużych mieszkaniach oraz domach jednorodzinnych, w których zapewnienie odpowiedniej jakości sygnału Wi-Fi w każdej lokalizacji może być problematyczne.

Urządzenie pozwala na uzyskanie prędkości do 867 Mb/s w paśmie 5 Ghz i do 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Ponadto, system Halo S12 wspiera technologię MU-MIMO, która zapewnia równoczesne przesyłanie danych do wielu urządzeń.
Sprzęt obsługuje także technologię Beamforming, dzięki czemu możliwe jest kierowanie sygnału bezpośrednio w kierunku urządzenia korzystającego z danej transmisji. Urządzenie pomaga też w kontroli najmłodszych.

Godną zainteresowania jest funkcja autonaprawy, czyli jeśli na jednej z jednostek Halo wystąpi błąd, system automatycznie przekieruje dane do innego urządzenia, aby nie dopuścić do utraty sygnału i przerwy w dostępie do sieci.
Testowałam urządzenie w mieszkaniu jednopoziomowym, drugie urządzenie skonfigurowałam w miejscu gdzie zawsze są problemy z siecią. W jednym pomieszczeniu gdzie był router główny zostało podłączone jedno z urządzeń Halo S12. Drugie z nich postawiłam do pokoju, który znajduje się dużej odległości.

Test 1: został wykonany w pomieszczeniu tam gdzie był router główny, samo połączenie z routera nie jest zbyt szybkie, ale chciałam zobaczyć jak wygląda połączenie po podłączeniu urządzenia. Połączenie zdecydowanie jest mocniejsze niż połączenie z routerem głównym.


Test 2: Przy sprawdzenie sieci z pomieszczenia drugiego wyniki są takie: router główny nie daje rady przy tej odległości – po prostu ma sygnału wifi, a urządzenie Halo S12 jak najbardziej sobie radzi.

Uważam, że urządzenie Halo S12 jak najbardziej będzie przydatne dla domowej sieci i tym bardziej do nauki zdalnej, gdzie jest więcej niż jeden uczeń w domu.

Brak komentarzy

Odpowiedz