Metisse: myślałeś, że wiesz czym jest 3D…

Metisse: myślałeś, że wiesz czym jest 3D…

przez -
0 606
Metisse

Metisse jest środowiskiem graficznym w trzech wymiarach (3D), rozwijanym przez dwóch francuskich badaczy współpracujących z projektem Situ, dostępnym na licencji GPL, tylko dla Linuksa. W odróżnieniu od środowiska graficznego 3D („sześcianu”), Metisee oferuje innowacyjny sposób zarządzania oknami: tylko okna się poruszają, co sprawia, że możliwych ich wariacji jest nieskończenie wiele. Metisse nie jest pulpitem 3D, tylko technologią Interfejsu Człowiek-Komputer (ang. Human-Computer Interface – HCI).

Aby przekonać się, co naprawdę oferuje Metisse, zobacz nagrania zrobione przez Mandrivę: h.dailymotion.com.

Mandriva zdecydowała zintegrować Metisse ze swoją nową dystrybucją, Mandrivą Spring, która ma być wydana następnej wiosny. Połączona z pulpitem 3D już dostępnym w Mandrivie Linux 2007, Metisse sprawi, że Mandriva Linux będzie najbardziej aktualną dystrybucją zawierającą takie środowisko graficzne. Wysiłki Mandrivy, aby odpowiednio zintegrować Metisse, sprawiają, że jest ona dostępna dla wszystkich i łatwa w obsłudze.

Dodatkowo, Mandriva wydała Live CD Metisse bazującą na Mandrivie One 2007 GNOME. Pozwala to każdemu odkryć i zaprzyjaźnić się ze wszystkimi nadzwyczajnymi funkcjami Metisse. Przyszłość jest teraz!

„Metisse pozwala zobaczyć każdemu, już teraz, jakie będą kolejne kroki w ewolucji pulpitu Linuksa. I to jest właśnie wspaniałe!” mówi Frédéric Crozat, Senior GNOME Developer w Mandrivie.

Brak komentarzy

Odpowiedz