Metro Redux Bundle dostępne na platformie Steam dla Linuksa

Metro Redux Bundle dostępne na platformie Steam dla Linuksa

przez -
10 591

Wzbogacone wydanie poprzednich części Metro 2033 i Metro: Last Light trafiło już na półki w sklepach i znalazło się w linuksowym Steam. Najnowsze Metro Redux Bundle to paczka z dwoma świetnymi grami Metro 2033 Redux i Metro: Last Light Redux, które zostały zbudowane w oparciu o silnik 4A Engine, i zapakowanie ze wszystkimi dodatkami. Oba tytuły zostały przygotowane głównie z myślą o konsolach nowej generacji, pozytywnie zaskakują detalami postaci, zupełnie nowym systemem oświetlenia, zmiennym cyklem dobowym i co najważniejsze – zdecydowanie większą wydajnością.

Nie ulega wątpliwości, że seria Metro to obowiązkowa pozycja na dysku każdego szanującego się amatora strzelanin. Gra na podstawie powieści o tym samym tytule autorstwa Dmitrija Głuchowskiego zachwycała zarówno bogatą fabułą, jak i oprawą audiowizualną.

Grając nie sposób odczuć, że gra powstała kilka lat temu a dzisiejsza wersja jest tylko odrestaurowana. Poza wyraźnie ładniejszymi efektami, gracze mogą liczyć również na wiele usprawnień w rozgrywce, te same bronie w obu częściach, nowe poziomy trudności i gruntownie przebudowaną fizykę. Mowa tutaj między innymi o zaimplementowaniu do pierwszej części systemu skradania znanego z Last Light, ale również powiększonych lokalizacjach.

Autorzy włożyli o wiele więcej wysiłku w odświeżoną wersję Metro, niż twórcy innych reedycji dla Playstation 4 i Xbox One – w końcu za jedną cenę dostajemy obie, odmienione nie do poznania części i wszystkie dodatki. Z perspektywy posiadacza jednej z najnowszych konsol – oferta życia. Zakładając jednak, że miałeś już kontakt z Metro 2033 bądź Last Light, przechodzenie tych samych misji i przerabianie tej historii od nowa, nie sprawia zbyt wiele radości.

 • tehmal

  Zapomniałeś dodać że Last Light Redux to ewidentne rypanie po kieszeniach za ten sam produkt, ino lekko ulepszony – tutaj goście biorą przykład z EA Games i świetnie im idzie.
  Oraz wersje Redux Metro będą wymagały OpenGL 4 ← MINIMUM!.

  • dexorik

   Wiesz nie do końca bo np na next geny i linuxa 1 razy wyszło Universum metro

  • tehmal

   Żartujesz?
   Zapłacić 2gi raz 25E, za patch do gry by mieć poprawione błedy i troche ładniejszy wygląd gry.. po za tym nic się nie zmienia.

 • M.C.

  Ma ktoś informację jak nowe metro działa na zamkniętych sterach AMD ? Oryginalne Last Light coś nie za bardzo sobie radziło. Tylko na otwartych można było pograć, a otwarte za szybkie to nie są :/

  • mi na zamkniętych Last Light chodzi :)

  • M.C.

   To może coś poprawili, ale ostatnio jak sprawdzałem to były znikające tekstury i słaba wydajność :P

 • Jakub Konieczny

  Mi jeszcze pokazuje że tylko Windows na Steamie. Dobrze że 2033 kupiłem z Humble za 1$, i tak pograłem może 5 minut, jakoś gra na 10 fpsach mnie nie pociągała, a na nowym kompie nie chce mi się nawet Windowsa włączać. Sama gra niezbyt mnie wciągnęła, początek jakiś drętwy był, a dalej nie miałem nerwów.
  Mam nadzieję że tym razem nie ograniczyli się do OpenGLa z Maca sprzed 4 lat. Redux Reduxem, ale jak wygląda port na Linuksa?