MHP, MKiDN i PAFW wdrożyły licencje Creative Commons jako narzędzia udostępniania treści

MHP, MKiDN i PAFW wdrożyły licencje Creative Commons jako narzędzia udostępniania treści

przez -
3 799
Creative Commons Polska

Muzeum Historii Polski, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności wdrożyły licencje Creative Commons, jako narzędzia udostępniania treści.

Patriotyzm Jutra to konkurs Muzeum Historii Polski, w którym finansowane są innowacyjne projekty edukacji historycznej i obywatelskiej. Jego budżet wynosi 2 mln. złotych, maksymalna kwota dofinansowania to 50 000 zł.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa to nowy program Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który jest planowany na lata 2014-2020, a jego wartość wynosi 6 mld zł. Ma on obejmować działania promujące czytelnictwo (np. Dyskusyjne Kluby Książki, kampania promocji języka polskiego), kontynuację programu B+ Infrastruktura bibliotek, wsparcie wydawania literatury polskiej i czasopism, szkolenia dla bibliotekarzy/rek i księgarzy/rek oraz zakup praw do utworów literackich.

Przemiany w regionie RITA, to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, który ma za zadanie wspierać demokratyczne i systemowe przemiany w krajach Europy Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej. Zakres działań obejmuje dzielenie się polskim doświadczeniem w tym zakresie, wspieranie liderów, gospodarki rynkowej oraz społeczeństwa obywatelskiego. Program jest realizowany przez Fundację Edukacja dla Demokracji (FED) a o dofinansowanie w jego ramach mogą ubiegać się polskie organizacje pozarządowe współpracujące z krajami: Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Kazachstan, Kirgistan, Mołdawia, Rosja, Ukraina, Tadżykistan.

3 Komentarze

  1. Tia, ostatnio tę pomoc musiała też zauważyć Natasza Urbańska, podsumowała całokształt w teledysku „Rolowanie”, dostępny na staropolskim YouTube. ;)

    „Śpiewa” tam właśnie o Wielkim Bracie, tfu! Sorki. O Grand Matce…

Odpowiedz