Micropolis, czyli SimCity na GPL

Micropolis, czyli SimCity na GPL

przez -
0 458
Linux Tux

Klasyczne SimCity stało się właśnie wolnym oprogramowaniem. Firma Electronic Arts wydała kod gry na licencji GNU GPL pod nazwą Micropolis. Wolna wersja gry została ochrzczona Micropolis, z uwagi na to, że “SimCity” jest znakiem towarowym. W kodzie źródłowym nie znajdują się też żadne odniesienia do tej nazwy.

Wypuszczony kod to wersja linuksowa programu, bazująca na bibliotekach TCL/Tk. Co ciekawe, gra została delikatnie zmieniona. Pojawia się nowy splash screen, usunięta została też katastrofa polegająca na uderzeniu samolotu w budynek (prawdopodobnie w związku z wydarzeniami z 11 września 2001). Więcej ciekawych uwag o kodzie gry możecie przeczytać na blogu Billa Simsera.

SimCity powstało w 1989 roku jako produkt firmy Maxis (w 1997 roku przejętej przez EA) i od razu stało się przebojem. Gra polegająca na budowie i rozwoju miasta zyskała wielu amatorów na całym świecie i doczekała się wielu sequeli, m.in. SimCity 2000, SimCity 3000, SimCity 4 i SimCity DS.

Niedawno ta klasyczna gra pojawiła się na komputerach OLPC. Teraz dzieciaki będą mogły same ją przerobić dzięki dostępności kodu źródłowego.

Więcej informacji na stronie osnews.com.

Podobne artykuły

Mozilla Firefox 23

przez -
0 193
PHP

przez -
0 174