Microsoft uwalnia ASP.NET vNext

Microsoft uwalnia ASP.NET vNext

przez -
12 1928
.NET Foundation

Microsoft udostępnił kod źródłowy ASP.NET vNext i oddał pod opiekę fundacji .NET Foundation. ASP.NET vNEXT jest następną generacją platformy aplikacyjnej ASP.NET, zoptymalizowaną do tworzenia aplikacji w chmurze. Deweloper Mono – Miguel de Icaza wypowiedział się bardzo pozytywnie na swoim blogu: News from the .NET World. Nowa wersja działa bez problemów pod Linuksem i OS X, przy użyciu obecnej technologii Mono.

12 Komentarze

 1. Nikt nie chce się uzależniać od tego gówna za pieniądze, to liczą, że chociaż za darmo ktoś się nabierze?

  .net zdychał, zdychał i wreszcie zdechł. Czas zakopać i skończyć tę szopkę.

  • Zdechł? Ku mojej rozpaczy mam tonę softu napisanego w .NET.

   Jestem fanem gry Distant Worlds i została ona napisana z użyciem .NET i XNA. Nawet na mocnych konfigach włącza się bardzo długo i mogła by działać sprawniej.

   Poza tym bardzo się cieszę i mam nadzieję, że Microsoft coraz częściej będzie udostępniał kod źródłowy i z czasem (wraz ze słabnącą pozycją) przejdzie na model open source.

  • Cóż, trochę było frajerów, którzy dali się na .net nabrać i popisali w
   tym swoje programiki. Teraz będą mieli przepisywanie. A userzy ból
   dupy. Tak to jest ufać microsoftowi. Za głupotę się płaci.

   Co nie zmienia faktu, że .net właśnie zdechł.

   Microsoft
   udostępnił .net jako „open source”, bo 1) nie widzi dla niego
   przyszłości 2) chce siać tę zarazę jak najdłużej, żeby każdy kawałek
   softu istniał tylko za ich zgodą (patenty na .net).

   To ma się
   nijak do modelu Open Source zakładającego ROZWÓJ oprogramowania poprzez
   upublicznienie kodu, a nie przedłużanie w ten sposób agonii jakiegoś bubla.

   A microsoft nigdy się nie zmieni. Po prostu sam kiedyś upadnie, albo podzieli się na małe nic nie znaczące firemki, o których nikt już nic nie usłyszy.

  • Weźcie wyłączcie tę żałosną Diskupę, bo to nawet nie umie poprawnie komentarza sformatować (jw.) Takiego dna programistycznego dawno nie widziałem…

  • No tak .NET zdechł tylko wszystkie korporacje w których powstają kolejne ogromne projekty pisane w C# jeszcze się biedne nie dowiedziały, ale o_O wie przecież lepiej.

   „2) chce siać tę zarazę jak najdłużej, żeby każdy kawałek softu istniał tylko za ich zgodą (patenty na .net).”

   Ehm, ogrom oprogramowania na np. Apache 2.0 posiada patenty i jest w pewien sposób na łasce twórcy…

   PS: Leczenie psychiatryczne w Polsce jest darmowe więc może warto się zapisać na wizytę, bo to niemożliwe aby normalna osoba pod każdym newsem o .net pisała te same idiotyzmy…

   @Premislaus
   „Jestem fanem gry Distant Worlds i została ona napisana z użyciem .NET i XNA. Nawet na mocnych konfigach włącza się bardzo długo i mogła by działać sprawniej.”

   To trochę jak z minecraft – to nie jest wina .net tylko źle napisanego oprogramowania… Jest trochę gier w .NET z XNA które działają bardzo dobrze, a i są płatne produkcję w których optymalizacja nie istnieje. Zresztą takie same przypadki można znaleźć w każdym języku.

   Sam .NET nie jest idealny, ale nie ma co go demonizować bo to naprawdę dobra platforma pozwalająca uzyskać zadowalające efekty w stosunkowo szybkim czasie – a czas to pieniądz i zaklinanie rzeczywistości nic nie da.

  • O upadku Microsoftu słyszałem już setki razy, a od o_O milion razy i mimo tego dalej ma się ekstra. Śmieszą mnie osoby, które na ten temat się wypowiadają, a g…o wiedzą. Takie widzi mi się możesz wciskać sobie przed lustrem, może jedyny tobie uwierzy.

   Sam nie jestem zwolennikiem Microsoftu, ale jeżdzenie po tej firmie w żałosny sposób jest bardzo żałosne. To świat wybiera, a nie Ty ludziom wciskasz kit (nie ma osoby, która uwierzy w Twoje bajeczki) i jeśli dalej będziesz takj uważać prędzej Ty upadniesz i będziesz bierał śmiecie, niż oni.

   A OSWordowi podziękuję już za zaglądanie w to miejsce, bo taki jak o_O bardzo zaniża poziom tego bloga. Szkoda, że nie potraficie pozbyć się tego chama.

   „Cóż, trochę było frajerów, którzy dali się na .net nabrać i popisali w
   tym swoje programiki.”
   Wiesz co? Nie jestem programistą, ale wolę pisać program tam, gdzie porządnie na nim zarobię, niż żyć wg swoich bredni i klepać biedę – bo po Twoich komentarzach widać, że masz żal do ludzi… Nie nasza wina, że nic nie potrafisz.

Odpowiedz