Microsoft uwalnia źródła silnika debugującego kod w Visual Studio

Microsoft uwalnia źródła silnika debugującego kod w Visual Studio

przez -
8 1978
Microsoft

Microsoft uwolnił źródła silnika debugującego kod w Visual Studio. Całość współpracuje z silnikami debugującymi GDB i LLDB dla C++ na systemach Android i iOS. Visual Studio 2015 RTM używa specjalnego kodu do debuggowania C++ na Androidzie i iOS. Sprawdzanie poprawności kodu na Androdzie odbywa się przy pomocy GDB w Android NDK. Jeżeli chodzi o iOS to tutaj używane jest LLDB, które jest dostarczane z narzędziami deweloperskimi Cross Platform C++ w Visual Studio 2015. Dodatkowo uwolniony kod posiada nieukończone wsparcie dla innych scenariuszy debuggowania z użyciem GDB.

Cały kod został udostępniony na licencji X11, a Microsoft zaprasza do wspólnego rozwoju.

8 Komentarze

 1. Ekosystem microsoft zdycha. Nikogo już nawet nie obchodzi jak ta firemka próbuje jeszcze chwytać się brzytwy OpenSource, którą wcześniej tak gardziła.
  Co najwyżej będzie to fajny spektakl jak pompując miliony nadal będą tracić miliardy. Aż wreszcie zdechną. Czego wam i sobie życzę.

  • Przejrzyj wyniki sprzedaży Microsoftu i okaże się, że jesteś debilem. To nic, że słabo im idzie sprzedaż: konsol xBone, miernych Lumii i badziewia Windows Phone (z kilkaprocentowym udziałem na rynku), infantylno-szpiegowskich Windows 8/9/10 i kafelkowych Windows Server ;). I tak Szpiegosoft jest najlepszy!!!111oneoneone

  • Bo jak wszyscy wiemy Linuks który nie potrafi obsługiwać dwóch kart graficznych na raz w laptopach (bumblebee czy obecna implementacja Optimusa to dowcip) czy na telefonie łapie syf od byle strony jest lepszy. Dziękuję, postoję – Korzystam od lat z Linuksa i Windowsa, obecnie przesiadłem się w 100% na ekosystem MS (W10 + WP8.1) i jestem w pełni zadowolony.

  • Uwaga, Skup się trolu.

   Windows 10 to spyware. Nawet już tego nie ukrywają. Jawnie w warunkach użytkowania piszą, że będą ściągać sobie twoje pliki i podsłuchiwać aktywność w Internecie i nawet klawiaturkę. Tak, w tym Malware 10 jest nawet keylogger preinstalowany!

   Windows Phone to gówno o którym nawet nie warto mówić. NIKT tego nie używa i nawet nie chce patykiem tknąć.

   BTW. Ile w microsofcie płacą za sponsorowane komentarze?

  • I wszystkie te opcje można wyłączyć. Ale jak rozumiem opowiadasz o tych opcjach z własnego doświadczenia? W przeciwnym razie pieprzysz o czymś czego na oczy nie widziałeś, albo co gorsza, o czymś co „mój szwagier widział a on jest specjalistom”. Nie wiem, używam WP od paru lat w pracy i nie zamieniłbym go na nic innego.

   Ile płacą? Nie wystarczająco by użerać się z takimi dzieciakami. : )

  • Tak, widać to nawet po wysypie wydań gier dla Linuksa, zarówno na Steam jak i natywnych portów.
   Zdechł, to twój mózg. Jak widać nawet podpisać w Internecie się nie potrafisz.

  • Jasneeee, Zajebiste są te gry -,-. Większość produkcji na Linuksa wygląda jak odrobione zadania domowe w szkole podstawowej. Gdzie jest Battlefield, Asasyn, GTA i inne wielkie tytuły na Linuksa? No gdzie?

Odpowiedz