Midori 0.3.2

Midori 0.3.2

przez -
3 706
Przeglądarka internetowa, internet

Wydana został kolejna wersja Midori – przeglądarki internetowej opartej na silniku WebKit i wykorzystującej bibliotekę GTK+. Zgodnie z założeniami twórców, ma ona być przede wszystkim szybka i wykorzystywać małe ilości zasobów komputera. Mimo że nie ma stabilnej wersji tego programu, jest on już częścią jednego z komponentów środowiska graficznego Xfce. Przeglądarka ta, jest jedną z przeglądarek opartych na WebKit, która osiąga wynik 100 na 100 w teście Acid3 (podobnie jak w innych wydajność nie jest jednak jeszcze zgodna z wymogami testu).

Nowe wydanie poprawia błąd z autouzupełnianiem, adblock, który okazał się w połowie wadliwy w poprzednim wydaniu, duplikację zakładek na starcie i używanie przycisku Idź w celu otwarcia adresu. Domyślnie w tym wydaniu nie ma paska menu w nowej instalacji. Obecni użytkownicy mogą prawoklikiem przywrócić sobie ową cechę.

Poprawiono złe wyświetlanie pasków informacyjnych w złych kartach, podczas użytkowania stylu lub skryptu. Ulepszono eksport zakładek do Netscape HTML, eliminując problemy kompatybilności. Zmiany dotknęły także silnik postępu i wyszukiwania oraz wyskakujące powiadomienia pobierania. Pasek stanu nie wyskakuje już więcej, jeżeli został schowany na stałe.

Podobne artykuły