Midori 0.3.5

Midori 0.3.5

przez -
0 400
Przeglądarka internetowa, internet

Wydana został kolejna wersja Midori – przeglądarki internetowej opartej na silniku WebKit i wykorzystującej bibliotekę GTK+. Zgodnie z założeniami twórców, ma ona być przede wszystkim szybka i wykorzystywać małe ilości zasobów komputera. Mimo że nie ma stabilnej wersji tego programu, jest on już częścią jednego z komponentów środowiska graficznego Xfce. Przeglądarka ta, jest jedną z przeglądarek opartych na WebKit, która osiąga wynik 100 na 100 w teście Acid3 (podobnie jak w innych wydajność nie jest jednak jeszcze zgodna z wymogami testu).

Najnowsza odsłona wspiera nowy cache libSoup (wymagany WebKitGTK+ 1.3.11 lub wyższy), który zastępuje stare rozszerzenie. Pojawiło się wsparcie dla F6, F7, Ctrl(+Shift)+Tab i Tab w uzupełnianiu. Autorzy usprawnili szybsze łączenie, które nadal jest ulepszane.

Prywatne przeglądanie otrzymało sporo ulepszeń, takich jak maskowanie strefy czasowej, język, architekturę i wtyczki Netscape, wyłączanie DNS prefetching, wyłączenie wszystkich urządzeń do składowania i usuwania danych odnośnika HTML5. Ostatnia jest dostępna teraz Opcjach Prywatności i uniemożliwia niepowołanym stronom, przeszukiwanie znaków lub podstron. Można tego używać, jako komendy --private switch w celu otworzenia okna w trybie przeglądania prywatnego.

Motywując się zmianami user agenta w przeglądarkach Firefox i Chrome, Midori ma możliwość pomijania języka i szyfrowania w user agent, i prefiksów z Mozilla, w celu zwiększenia kompatybilności user agentów.