Midori 0.3.6

Midori 0.3.6

przez -
5 596
Przeglądarka internetowa, internet

Wydana został kolejna wersja Midori – przeglądarki internetowej opartej na silniku WebKit i wykorzystującej bibliotekę GTK+. Zgodnie z założeniami twórców, ma ona być przede wszystkim szybka i wykorzystywać małe ilości zasobów komputera. Mimo że nie ma stabilnej wersji tego programu, jest on już częścią jednego z komponentów środowiska graficznego Xfce. Przeglądarka ta, jest jedną z przeglądarek opartych na WebKit, która osiąga wynik 100 na 100 w teście Acid3 (podobnie jak w innych wydajność nie jest jednak jeszcze zgodna z wymogami testu).

Poprawiono sporo błędów, m.in. błędy przy imporcie starszych konfiguracji połączeń speed dial na niektórych systemach i awarii podczas auto uzupełniania adresów. Naprawiono także problem z wielkością ikon na stronach, jak i wsparcie https URL w Adblock.

Usunięto wizualizację podczas dodawania zakładek i zmiany strony domowej. Backspace od teraz wraca do poprzedniej strony, a F5 przeładowuje aktualną.

Jako bonus, dodano wsparcie geo URI, który jest jest dość nowym standardem dla identyfikatorów URI, takich jak geo:50.75504,7.07751, dzięki czemu można otworzyć Midori w celu zobaczenia na mapie aktualnej pozycji.

Autorzy przypominają, że zmienne user agenta zmieniły się w Midori 0.3.5. i jeżeli osoba chce mieć, że przegląda w Safari lub Firefox, trzeba spróbować wrócić do identyfikacji, jako Midori.