Midori 0.4.3

Midori 0.4.3

przez -
0 774
Przeglądarka internetowa, internet

Wydana została lekka przeglądarka internetowa Midori 0.4.3. Aplikacja ta działa w oparciu o WebKitGTK+ i dostępna jest dla systemów Unix, Linux, Windows, Maemo oraz innych platform. Funkcjonalność przeglądarki można rozbudować o dostępne rozszerzenia, które pozwalają np. na blokowanie wyskakujących reklam, zarządzaniem ciasteczkami czy korzystanie z gestów myszą. Poprawiono błąd ze zmianą rozmiaru web inspecktor oraz z maksymalną liczbą zamkniętych zakładek w trybie prywatności.

Ulepszono wsparcie dla GTK+ 3, a konfiguracja nie wymaga więcej javascriptcore w wersji GTK+ 2. Prywatne przeglądanie używa od teraz czarnej skórki, a nowe ikony channel-(in)secure-symbolic są od teraz używane, jeżeli są dostępne. Lokalizacja wspiera style klas .security-(un)trusted. Ikony kart są wyświetlane już poprawnie.

Ulepszono wydajność całej aplikacji, m.in. start jest szybszy, dzięki optymalizacji sposobu, w jaki są tworzone akcje i zakładki. Adblock używa od teraz mniej pamięci, a lista Easy Privacy jest domyślnie zawarta. Menedżer ciasteczek stał się szybszy.

Lokalizacja i szukanie w pasku narzędzi mają zmienny rozmiar poprzez przeciąganie, pełny ekran chowa wszystkie paski i ramki, a preferencje obsługują czcionki o zmiennej szerokości, aby zmieniać wszystkie czcionki bardziej selektywnie.

Wsparcie dla GTK+ 3 jest aktualnie w fazie beta testów. Istnieje nadal kilka drobnych błędów.